• 13. decembar 2015.

• 20:11

Atletiko "okrenuo" Bilbao na svojoj 'Tvrđavi' i nakon 15. odigranih kola nalazi se na deobi liderske pozicije sa aktuelnim šampionom Španije i Evrope.

Atletik Bilbao je izašao 'muški na megdan 'Kolćonjerosima' na 'Visente Kalderonu' i takav pristup Baskima je urodio plodom nakon nepunih pola sata igre.

Jan Oblak je sjajnom intervencijom spačio siguran gol nakon šuta Arica Adurica, lopta je otišla u korne nakon koga su domaćini kapitulirali.

Ajmerik Laporte je bio najviši u skoku, 0:1, Oblak je savladan u Primeri prvi put nakon 400 minuta.

Ipak, do dolaska na odmor Ateltiko uspeva da dođe do izjednačenja, Saul Nigez je pogodio mrežu Gorke Izaizoza na asistenciju Kokea.

Gosti su bolji i konkretniji rival početkom drugog dela igre, Jan Oblak je spašavao svoj tim nakon pokušaja Bovede i Adurica.

Nešto pre isteka sata igre Dijego Simeone uvodi u igru Angela Koreu umesto Karaska, to se pokazalo kao pravi potez, upravo je ovaj rezervista nepunih deset minuta kasnije asistirao sjajnom Antoanu Grizmanu za preokret - 1:2.

Kada su preokrenule rezultat 'Jorgandžije' su ostatak utakmice odigrale na svoj način, zatvorile prilaze svom golu i slavili osmu prvenstvenu pobedu u nizu koja ih vodi na deobu liderske pozicije sa Barselonom, koja je juče kiksnula na 'Nou Kampu' dozvolivši Derortivu iz La Korunje da sa 0:2 stigne na 2:2.

Atletik Bilbao ostaje praznih šaka uprkos vrlo dobroj partiji na 'Visente Kalderonu', nakon 15 odigranih kola se nalazi na devetom mestu na tabeli sa 14 bodova zaostatka u odnosu na vodeći duo.