"Jorgandžije" se spasle poraza od novajlije sa desetoricom

• Autor: Boban Filipović

• 19. avgust 2017.

• 22:10

Debitant u španskoj Primeri je propustio veliku priliku da priredi senzaciju na svom "vatrenom krštenju".

Iako su imali dva gola zaostatka još od sredine prvog poluvremena, iako su ostali bez isključenog Antoana Grizmana, puleni Ćola Simeonea su uspeli da izvuku bod u Đironi u prvom kolu Primere.

Povratnik u španski fudbal, Urugvajac Kristijan Stuani, sa dva gola glavom u krtakom vremenskom intervalu, od 23. do 25. minuta utakmice, najavio je veliko izenanđenje, ali do njega ipak nije došlo.

Činilo se da Atletiku ne gine poraz kada je Grizman dobio dva žuta kartona dvadesetak minuta pre kraja, ali su Simeoneovi puleni uspeli da naprave podvig u finišu.

Rezervista Anhel Korea je u 78. minutu odličnim udacem iz solo prodora smanjio na 2:1, a štoper Hose Himenez je pet minuta pre kraj a regularnog dela utakmice postavio konačnih 2:2 jer je stigao do lopte pre Gorke Iraizoza na centaršut Kokea iz prekida.

Đirona se trgla od šoka i krenula svim silama na pobedu, imali su Katalonci prilike da dođu do sva tri boda, ali je na kraju Jan Oblak izrastao u heroja jer je imao fantastičnu intrevenciju u trećem minutu sudijske nadoknade.