Jokan platio za poraz Liverpula na "Marakani", da li i poslom?

nedelja 11.11.2018.
14:50

U okviru 12. kola Premijer lige, u nedeljnom matine terminu sastali su se Liverpul i Fulam.

EPA-EFE/PETER POWELL

"Redsi" su nakon poraza od Crvene zvezde u Ligi šampiona dočekali ekipu Fulama u 12. kolu PL, na kraju su slavili sa 2:0 (1:0).

Gledali smo sjajno prvo poluvreme, Liverpul je imao loptu daleko više u svojim nogama, ali se Fulam solidno branio i odlično pretio iz kontri.

Pripretili su već u 13. minutu domaći, Šaćiri je tukao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola gostiju iz prestonice.

Samo tri minuta kasnije, Salah u sjajnoj prilici, ali Riko uspeva da izađe kao pobednik u situaciji jedan na jedan sa Egipćaninom.

Ponovo velika šansa za Salaha u 22. minutu i ponovo sjajni Riko na golu "Kotidžera".

A onda, velika šansa na drugoj strani, Mitrović spušta loptu ka Sesenjonu, ovaj izbija sam pred Alisona, ali šutira pored gola.

Nakon toga nešto mirniji period, sve do 41. minuta, kada se dogodilo nešto o čemu će se tek pričati.

Fulam postiže gol, tačnije to radi Aleksandar Mitrović, glavom, nakon centaršuta sa desne strane. I taman što je krenuo da slavi, sudija mu je stavio do znanja da je njegov pogodak poništen zbog navodnog ofsajda, a "lukavi" fudbaleri Liverpula brže bolje izveli su prekid i za samo par sekundi Salah se našao u kontri. Izbio je Egipćanin sam pred Rika i matirao ga za 1:0. Čitavu situaciju pogledajte OVDE.

Salah

To kraja prvog dela nije bilo promene rezultata, a u nastavku je Liverpul već u 53. minutu pripretio preko Manea, odlično je šutirao Senegalac, ali je i Riko bio sjajan, pa je još jednom sačuvao mrežu.

U nastavku akcije, nakon lepe kombinacije igrača Liverpula, Robertson šalje predivan centaršut na dalju stativu, tamo se našao Džerdan Šaćiri, koji se lepo snalazi i matira Rika za 2:0.

Čini se da je u tom trenutku sve stalo u Fulamu, Liverpul je ubrzo imao šansu da otkloni sve dileme preko Robertsona, ali je Riko odlično intervenisao.

Pokušavao je Jokanović izmenama da promeni situaciju na terenu, nisu ulasci Serija, Vijeta i Johansena mnogo promenili, videli smo solidan pokušaj Mitrovića u 85. minutu, ali to je bilo sve.

"Redsi" su rutinski priveli posao kraju, upisali tri vredna boda i vratili se na pobedničke staze nakon poraza od Crvene zvezde na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Fulam sa druge strane u velikom problemu, doživeli su šesti vezani poraz, Jokanović bi svakog trenutka mogao da ostane bez posla.