Jokan i Mitar nemoćni protiv "Građana", Čelsi prati Liverpul, Azar nosi loptu kući, Arsenal u seriji, Luka konačno slavi

subota 15.09.2018.
17:56

Od 16h odigrano je pet mečeva u okviru petog kola Premijer lige.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fulam je u petom kolu izašao na megdan aktuelom prvaku Engleske, ekipi Mančester sitija, domaćin je ipak bio preveliki zalogaj za pulene Slaviše Jokanovića, slavili su na "Etihadu" sa 3:0 (2:0).

Već u drugom minutu, Fernandinjo krade loptu gostima, probija odbranu i šalje idealan pas ka Saneu, koji lako trese mrežu sa par metara za 1:0.

Već u 21. minutu, Siti stiže do novog pogotka, lopta je pala pred Davida Silvu nakon centaršuta sa desne strane, a Španac ju je zakucao pod prečku i duplirao prednost "Građana".

Mogao je Siti do još makar jednog gol do kraja prvog dela igre, pretili su Sane i Sterling, ali je Betineli odlično intervenisao u dva navrata, da bi u drugom minutu nadoknade Sane postigao drugi gol, koji je ipak poništen, zbog ofsajd pozicije.

Sve je bilo jasno već nakon dva minuta igre u nastavku, Aguero proigrava Sterlinga, a ovaj postiže treći gol za Siti na utakmici.

Mogli su Gvardiolini puleni i ubedljivije da slave, ali Gabrije Žesus nije iskoristio prilike koje su mu se otvorile do kraja susreta.

Azar Hazard

Čelsi je nastavio da niže pobede pod Mauriciom Sarijem, ovoga puta je savladan Kardif na "Stamford Bridžu", uz het-trik Edena Azara. Bilo je 4:1 (2:1) za domaćina.

Interesantno, poveli su gosti.

Igrao se 16. minut, kada je Bamba doneo prednost "Plavim pticama".

To je razjarilo "Plavce", koji 20 minuta kasnije dolaze do poravnanja. Fantastično je Azar probio odbranu gostiju, potom je uputio savršen udarac sa ivice kaznenog prostora, Eteridž je bio nemoćan, Čelsi je poravnao.

Samo sedam minuta kasnije, ponovo Azar. Žiru mu je lukavo ostavio loptu nakon prizemnog centaršuta sa leve strane, a ovaj nije propustio priliku da sa par metara zatrese mreži Kardifa, za preokret i 2:1 u korist Čelsija.

Azar do het trika stiže u 80. minutu, ovoga puta je bio precizan sa bele tačke.

Bilo je sve jasno već nakon trećeg gola "Plavaca", a i najmanje dileme otklonio je tri minuta kasnije Vilijan. Raspalio je po lopti sa ivice kaznenog prostora i postavio konačan rezultat susreta.

Arsenal Beljerin Ozil Dzaka Obamejang

Arsenal je upisao i treći vezani trijumf, sada su slavili na "Sent Džejms Parku" sa 1:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon samo par minuta u nastavku Granit Džaka postigao sjajan gol iz slobodnog udarca. Raspalio je po lopti sa oko 25 metara udaljenosti, pogodio je samo rašlje za 1:0 u korist "Tobdžija".

Nije prošlo ni 10 minuta, Arsenal dolazi do novog gola, Džaka centrira sa leve strane, lopta dolazi do Lakazeta, njegov udarac je bio izblokiran, ali se lopta odbila do Ozila, koji je lepo plasirao loptu u mrežu Martina Dubravke za 2:0.

Njukasl je kasno došao do pogotka, igrala se sudijska nadoknada, kada je Kjaran Klark zatreso mrežu Petra Čeha, nakon dobrog centaršuta sa desne strane.

Kristal Palas je prekinuo niz od tri vezana poraza, slavili su na gostovanju ekipi Hadersfilda sa 0:1 (0:1).

Jedini gol na utakmici postigao je Vilfrid Zaha u 38. minutu, na asistenciju Džordana Ajua.

Hadersfild je poravao u 55. minutu preko Bilinga, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

Luka Milivojević je još jednom sa kapitenskom trakom predvodio "Orlove", na terenu je naravno proveo svih 90 minuta.

Hrpu golova videli smo na "Vitaliti" stadionu, gde je Bornmut ugostio Lester, domaćin je slavio sa čak 4:2 (3:0).

Poveli su domaći u 19. minutu, strelac je bio Rajan Frejzer, na asistenciju Kinga.

U 37. minutu, isti čovek postiže još jedan pogodak, ovoga puta na asistenciju Vilsona, za 2:0.

Samo četiri minuta kasnije, "Trešnjice" dolaze i do trećeg gola, ovoga puta je sa kreča bio precizan King.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je u 81. minutu Smit povisio na čak 4:0 u korist ekipe Edija Haua.

Ipak, Lester se nije predavao, u 88. minutu Medison sa bele tačke smanjuje na 4:1, da bi amo minut kasnije Olbrajton pogodio mrežu Bormuta za 4:2.

Bilo je ipak kasno za "Lisice", te je Bornumt nastavio sa sjajnim igrama i rezultatim ove sezone.

00:27

Koliko Azar bio trenutno u dobroj formi Sterling i Sane ce na kraju sezone imati bolji ucinak jer su konstantniji igraci.

brekbaCh1
16:58

Lik poredjuje Azara sa ova dva picopevca. :D

Ogist Kont
17:07

Nikad neću razumeti toliku tvoju potrebu za dominacijom na svim frontovima kod tebe. Tačno je, imate najzajebanijeg menadžera na svetu, verovatno najbolji tim u premier ligi, ali ne morate imati i najboljeg ofanzivnog igrača. Kao navijač Arsenala mogu reći da je Azar tata za sve koji se mogu navesti kao ''konkurencija''. Sportski pozdrav.

BlueMoon
00:14

Jedva cekam duel protiv Liverpula,gube se u odbrani totalno a daju samo smijesne golove.Celzi po meni mnogo bolje igra od Liverpula,osim naravno u odbrani.

Vinsent Vega
Saturday, 15.09.2018
19:55

Evo kako ofanzivni treneri i ekipe osvajaju titule Celzi,Siti i Liverpul i i igraju lepo i najozbiljniji su kandidati za titulu

19:48

azar najbolji ,a čelzi osvaja ligu

gunner 85
19:40

taman pomislim eto odbranice gol u jednoj utakmici ne vredi ipak moraju bar jedan da prime ..... igra u prvom poluvremenu losa totalno e posle gola u drugom malo bolje bilo je tu sansi i za jos neki gol ali mora to mnogooo mnogooo bolje ..... raduje sto je raspored u narednim kolima dobar pa eto sanse da se poprave ......jos uvek luta emeri sto se tice sastava valjda ce uskoro ukontati ko sta treba da igra i kako

19:05

Opet veliki problem arsenala su kiksevi odbrane to ima da nas prati cele sezone.

CHOsen One
18:57

I zamisli neko ti dodje i kaze da Azar nije najbolji igrac lige, pa neka je Kardif. Rekao sam da ce biti zver kad Sari dodje sa ofanzivnom igrom i on vec sad dominira ligom. Top of the league :)

äxwell
18:39

Celzi veoma impresivan iako mi je tesko to priznati zbog zaista mnogo toksicnih navijaca Celzija ovde, ali stvarno imaju velike sanse za titulu, pogotovo kad se uzme u obzir da su oslobodjeni od LS ove sezone i tu imaju veliku prednost u odnosu na rivale. Jos cemo ih vidjeti protiv opasnijih timova, kad ta odbrana bude malo vise testirana. Azar izgleda da ce napokon eksplodirati pod ofanzivnim menadzerom i za sada djeluje kao ozbiljan kandidat za igraca sezone.

Kolos
19:13

Toksični navijači :D

äxwell
19:33

Moram dodati da sam se jos suzdrzao sa tim izrazom...Ne bi mi odobrili komentar da sam napisao ono sto sam htio!

A.Shevchenko 7
19:21

Kako sad to zar ne rekoste ovde da cemo propasti letos, Azar u Realu, Roman prodao klub?

Стерлинг Арчер
18:33

Odlična utakmica osim jeftinog gola koji smo primili. Jako mi je drago što ove sezone napokon mogu da gledam ofanzivni Čelzi, posle toliko godina. Moglo je ovo biti i ubedljivije da je Pedro imao malo više sreće. Žiru odličan, sada vidim zašto ga toliko forsiraju u Francuskoj, mnogo je korisniji za tim od Morate. David Luiz previše opasan da bi bio u prvom timu, voleo bih uskoro Kristensena da vidim. Što se tiče Azara, mislim da je svima jasan njegov status u Premijer ligi.

SL_Komedija
18:24

Lako za Čelsi, ali tek trebaju da igraju derbije.

CHOsen One
20:50

Celzi je dobio vec jedan derbi. Mislim da ce mec Celsi-Liverpul pokazati mnogo toga.

_mladen_
05:24

Upravo tako, taj mec ce pokazati kako stoje obe ekipe.

21:01

Igrali protiv Arsenala.

Sveznalac-NoviProfil
18:19

Azar preso igru. Momak je sigurno u TOP 3 na svetu!

Naka TZ (CFC)
18:59

Azar je vapio za ofanzivnim sistemom gdje ce pokazati svoju pravu snagu .Kada je dominirao pod defanzivnim sistemima sta ce tek raditi pod ofanzivnim kao i vecina igraca Celzija kojima vise godi stil visokog posjeda i ofanzive.

04:58

Mi imamo extra tim samo naci tog stopera da zakrpimo tu jedinu rupu u odbrani koju Luiz pravi .Lijevo krilo i mi imamo kostur tima za ovakvog fudbala kakav Sarri predstavlja .Jaki bi bili u svim linijama sa dosta dobrim alternativama u rotaciji.Ja bi volio Manolas i Bejli da dodju i onda imamo taj kostur tima samo ponekad vrsiti sitne promjene u kadru a krupno je vec odradjeno.

22:00

Jos ako se dovede desno krilo koje je levonogo (nadam se Bejli) i stoper ali krsten al ne ona maskota Luiz (nadam se nekom stoperu tipa Skrinjar, Manolas ili Süle iz Bajerna) i po mogucnosti jedan pravi spic mada i dalje verujem u Moratu i mislim ako se psiholoski sredi da moze raditi dar mar. Znaci kostur tima imamo ali jos max 3 pojacanja i vrh smo.

brekbaCh1
18:13

Nisam imao prilike da gledam, ali video sam na Sofascore, Azaru ocena 9.9. Kakva igracina, on i Kante su pola tima.

RealisticChelseaFan
18:39

U ovom sistemu Kante nije toliko bitan igrac kao kod Kontea. Sto veci posed lopte ima ekipa, tu ima manje posla za Kantea, a znamo da Sari voli posed lopte. I dalje je veoma koristan naravno, ali ne tako bitan da Celsi ne moze bez njega da se zamisli kao u protekle dve sezone.

Marcos Alonso
20:01

Mnogo napada je presjekao Kante a tek bi trebao doci do izrazaja protiv Liverpula,Sitija.. koliko zapravo znaci samo tu tesko da moze biti dobar koliko Luiz moze biti los

brekbaCh1
19:17

Jos nismo imali jakog protivnika, zato tako mislis. Cekaj utakmice protiv Liverpula i Sitija, pa ces videti.

IIIPlava Horda GGMU?
18:13

Drago mi je i za Arsenal sto je dobio ove mesare i bunkerase, valjda ce ispasti ili bar najuriti Beniteza, greota sta postade od onakvog tima sa Sirerom.

BratCescFabregas#4
18:53

Pa nije toliko ni on kriv, nego vlasnik koji ne ulaze ni feninga. Benitez mora nekog prodati da bi dobio za 2 propuh igraca..

Čeki
19:22

Kriv je jer je dovodio igrace koje je hteo i koji su promasena investicija jer ih i danas forsira, a oni ne mogu nista. Ima malo i do skrtosti vlasnika, ali Rafa je davao nekad previse para za prosecne igrace.

18:07

Hazard zver. Luiz i dalje najveća opasnost po gol Chelseaja. Palace bez Zahe bi ispao iz lige. E sad razvaliti mali Paok u Grckoj, pa onda Cekicare sledeci vikend.

Tris
18:07

Venger kao da nije otisao...Nikakve promene nema u igri, cak i isti igraci opet igraju...Mora ovo mnogo bolje i nadam se da ce popraviti igru u nastavku sezone...Jedina pozitivna stvar je sto su dobili dve utakmice u gostima...

Arsenal Gunners(sta nam uradiste sportske:D)
18:18

Ima promjene u igri, sad je mnogo gore..

Bratuska_Blueboy
18:07

Bravooo plavciii stvarno ta napadacka igra izgleda mocnoo!!!

NikkiCFC
18:06

Azar 6 sezona u Celsiju sve imao pragmaticne trenere. Murinjo dve ipo sezone, Konte dve i po malo Benitez, RDM i Hidink. Kakva je to steta za njegovu karijeru gledajte sad. Dosao Sari i na 3 ipo utakmice po minutima (igrao 20 prvu, 30 drugu, 80 danas), ima 5 golova i 2 asistencije. Ovo je njegova sezona, to je svima jasno. Bio je on i svih ovih godina najbolji igrac PL ali sada sa statistikama ce se konacno pribliziti Mesiju i Ronaldu iz prethodnih sezona jer su i oni gotovi ove. Prvo mesto 15 od 15, sledece kolo igramo protiv jedinog tima bez bodova ali bice to jedan od tezih meceva tradiciolano (prosle sezone nam Vest Hem skinuo 5 bodova) i onda Liverpul. Sad u Solunu obavezno bez startih 11 da igramo uopste grupnu fazu. Alosno ucestvovao kao levi bek u 9 golova na 5 utakmica. 99% levih bekova toliko nema za celu sezonu. Ipak mora sve mnogo bolje, ima prostora za napredak, posebno defanzivno. Ne znam sta vise Luiz cirkuzant radi u prvih 11.

brekbaCh1
18:29

Sledece kolo Vest Hem poludi i dobije nas. Vec vidjen scenario. Kao prosle godine Palas..

Red blood
19:10

Taj West Hem je mnogo opasniji tim od onog sto bi pomislio kad pogledas tabelu.Ovo ce biti najtezi test Celzija do sad..

18:01

Nadam se da ce Junajted biti u stanju da ne izgubi sa petardom da nas nebi pretekli Strsljeni na tabeli. Azar doktor, najbolji igrac PL i posle neko pise da je Salah izmislio fudbal za njega. Giruo odigrao dobo ima da zakuca Moratu za klupu.

brekbaCh1
18:27

Hahahah dobar pec. :D

Cfckg
18:01
17:59

Kardif igrao prvih 20 minuta lijepo onda je doslo sve na svoje. Kakva klasa Azar, a cini se da ce Ziru biti prvi izbor,odlicne 2 asistencije (pogotovu kod drugog gola). Luiz pod hitno napolje mora jer je imao nevjerovatan broj gresaka ponovo,mora Kristensen da bude prva inace je pitanje vremena samo kad ce Luiz kostati bodova. Eden se osamio na vrhu liste strijelaca a nije igrao cijele utakmice,a Celsi taman 3 razlike dovoljno da se preuzme 1. mjesto :D Willian postigao takodje golcinu,samo da hoce vise da sutira a ne da stoji i dribla u mjesto mogao bi biti duplo bolji barem. Pedro je opet sutirao iz svih pozicija i bio 2-3 puta jako blizu. Barkli zasluzuje takodje vise da igra a Luiz bi mogao posluziti u kupovima i Ligi Evrope od tog nista vise

NikkiCFC
18:22

Ja sam i dalje 50%-50% oko toga ko treba da startuje Kovacic ili Barkli. Slican kvalitet su pokazali za sada, Kovacic vise ulazi u sanse ali i promasuje, ono je morao da bude gol.

01:20

Dobri su jako obojica, sviđa mi se Barkli u ovom novom sistemu. Možda bi trebalo da ih taktički rotira Sari. Barkli kada igramo protiv ekipa koje igraju bunker, a Kovačić protiv tvrđih ekipa

19:00

Obojica realno igraju fino ali Barkli ima bolji sut eto ali je defanzivno malo losiji.. tako da jesu tu negdje ali Barkli je nas igrac a Kovacic da li ce biti

Gooner1985
17:59

Odlična utakmica. DInamična. Brza. Odbrana konačno liči na nešto. Može to puno bolje, ali, ono najbitnije vidi se pomak u igri i drugojačiji pristup. Veoma zadovoljan rezultatom.

Igors Stepanovs
17:58

Relativno dosadan mec,odbrana i dalje kriticna.Raduje pobeda naravno i sto je Ozil "proradio".

Kajzer
17:57

Dokle vise, dokle vise se prima gol iz prvog suta ka golu, pa jel treba da drhtim svaki put ko onaj Thion Greyjoy kad je ostao bez omiljene igracke dok ne prodje prvi sut protivnika? Kao sto smo pisali mnogi Wilijan i Morata su zavrsili na klupi, Girou majstor, Morata nikad nebi bio u stanju da onako asistira za drugi gol. Kardif borben, nezgodan, ali na kraju je sve doslo na svoje.

18:32

Samo i Morata i Willian su bili bolji od Luiza,ne znam samo sta taj lik radi vise na terenu

18:46

E pa druze, ako hoces da Celsi igra lepo i napadacki, mora onda malo odbrana da ispasta. Ali odbrana nam je do sada relativno dobra bila, osim protiv Arsenala. Protiv Njuke smo primili neregularan gol, ali opet je to dobro funkcionisalo. Ja se samo plasim Davida Luiza. Mnogo je sklon kiksevima i cesto mu pada koncentracija. A Kristensen je takodje dobro tehnicki potkovan, tako da njega mozemo mozda da ocekujemo sledece kolo protiv Vest Hema.