Jojić odličan, Šalke razbio Volfsburg!

subota 08.04.2017.
17:26

Odigrane utakmice 28. kola nemačke Bundeslige. Hamburg sve bliži opstanku, Kelnu izmiče Evropa.

U jednom od derbija kola Šalke je na svom terenu dočekao Volfsburg, a pobeda niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Već u 6. minutu Burgšteler je doveo u prednost domaću ekipu, a Leon Gorecka je u 23. minutu duplirao prednost.

U nastavku, Kaliđuri i Burgšteler golovima u 48. i 77. minutu utakmice pečate sudbinu gostiju, a počasni pogodak za Vukove postiže Mario Gomez iz penala.

Frajburg je na svom terenu savladao Majnc sa 1:0, Petersen je bio strelac jedinog gola na utakmici, a u utakmici Lajpciga i Leverkuzena na Red Bul areni nije bilo golova.

Utakmica je bila dosta izjednačena, ali domaći nisu uspeli da postignu niti jedan gol i tako je Bajern sada još bliži pobedničkom postolju na kraju sezone.

Hamburg za koji je Filip Kostić odigrao 81 minut je pobedio Hofenhajm sa 2:1. Hunt je u 25. minutu doneo prednost domaćima, Kramarić je izjednačio iz penala, a Hunt je nakon toga ponovo pogodio u drugom poluvremenu i tako je doneo tri boda domaćoj ekipi koja je sada daleko bliža opstanku.

U duelu Kelna i Menhengladbaha je bilo najzanimljivije. Verstergard je doneo prednost gostima, ali je Klemens izjednačio.

Traore Menhengladbahu donosi novu prednost, ali je Modeste fantastičnim golom nakon asistencije Miloša Jojića uspeo da izjednači.

Pobedu gostima donosi Lars Štindl u 81. minutu meča.