nedelja 27.01.2019.
17:53

Sjajan početak godine za Konjaspor, ali i za bivšeg vezistu Partizana koji se prošlog leta preselio u redove ovog turskog kluba.

konyaspor.org.tr

Fudbaleri Konjaspora upisali su danas osmi prvenstveni trijumf u turskoj Super ligi i preuzeli četvrto mesto na tabeli.

Konjaspor je u okviru 19. kola Super lige savladao Antalijaspor sa 2:0 (1:0) golovima Marka Jevtovića i Slovenca Nejca Skubica.

Bivši vezista Partizana "načeo" je protivnika u 10. minutu utakmice nakon asistencije Skubica. Jevtović je šutirao sa više od 20 metara i pogodio donji levi ugao protivničkog gola. Na taj način Srbin je upisao prvenac u dresu Konjaspora na svom šesnaestom prvenstvenom nastupu.

Konačan rezultat utakmice postavio je Nejc Skubic u jedanaestom minutu nastavka. Slovenac je posle sjajnog prijema hiruški preciznim udarcem po zemlji pronašao jedini mogući put do gola i uz pomoć stative zatresao mrežu.

Konja nakon nekompletnog 19. kola drži visoku četvrtu poziciju u turskom prvestvu i zaostaje samo četiri boda za drugoplasiranim Galatasarajem.