Jermeni, Česi, Danci i Bugari opasno "zakuvali" u grupi "B"

• 11. oktobar 2013.

• 23:51

Reprezentacija Jermenije savladala je Bugarsku u sklopu pretposlednjeg kvalifikacionog susreta za odlazak na SP u Brazilu čime je borba za drugu poziciju u grupi "B" ponovo postala jako interesantna.

Naši istočni susedi nisu uspeli da iskoriste šansu koja im se ukazala u pretposlednjem kolu kvalifikacija za odlazak na SP i obezbede drugu poziciju u grupi "B", koja garantuje baraž.

Bugarska je poražena rezultatom 2:1 (1:0) u Jerevanu od selekcije Jermenije, čime je borba za mesto koje vodi u baraž ponovo postala interesantna.

Jermenija je do trijumfa došla sa dvojicom fudbalera više na terenu a pobeda je toj reprezentaciji donela dvanaesti bod i treću poziciju na tabeli grupe "B" sa bodom više od Danaca i jednim manje od današnjeg rivala.

Reprezentacija Danske najviše bi mogla da profitira od ovakvog scenarija u Jerevanu ali će joj za selidbu na drugu poziciju biti potreban trijumf nad Italijom koja je već obezbedila plasman na Mundijal.

Češka je lagano savladala Maltu u gostima sa 4:1, sakupila 12 bodova, kao i Jermenija, a u poslednjem kolu gostuje Bugarima koji imaju bod više.

Golove za 'Knedličke' postigli su Hubšman u trećem, Lafata u 34-om, Kadlec u 51-om i Pekhart u 90-om minutu. Jedini gol za Maltu dao je Misfud u 47. minutu meča.

Poslednji meč u ovoj grupi odigran je u Kopenhagenu, gde je domaća Danska odigrala 2:2 sa 'Azurima', a pobeda im je izmakla u poslednjem minutu meča, kada je Akvilani doneo poravnanje.

akvilani

Prandelijeva ekipa je prva došla u vođstvo preko Pabla Osvalda u 28. minutu, ali se Niklas Bendnter pobrinuo za prekoret. Najpre je u poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio rezultat, a potom doneo erupciju oduševljenja svojim drugim golom deset minuta pre kraja. Ipak, Alberto Akvilani je pokvario veselje domaćinu.

'Azuri' su osigurali prvo mesto i učešće na Mundijalu,što znači da će se četiri tima boriti u poslednjem kolu za mesto koje vodi u baraž. Bugarska i Danska imaju po 13 bodova, a Češka i Jermenija po 12.