Jednostavno, niko kao Liverpul! Preokret i proključali Enfild za još korak ka tituli!

• Autor: Milovan Longinov

• 24. februar 2020.

• 22:53

I kada gube, i kada ih ne ide, ne prestaju da melju protivnika - strašni Liverpul je nezaustavljiv!

Fudbaleri Liverpula su po ko zna koji put ove sezone pokazali da poseduje neverovatan karakter i mentalnu snagu - pobedili su Vest Hem posle preokreta rezultatom 3:2 (1:1) u 27. kolua Premijer lige.

Liverpul je poveo golom Vajnalduma, Vest Hem preokrenuo preko Diopa i Fornalsa, da bi potom Salah i Mane doneli novi preokret za još jedan korak bliže tituli.

Jirgen Klop ništa nije želeo da prepusti slučaju, naročito ne posle poraza od Atletika u Madridu i izveo je najjači sastav, u kom je nedostajao samo povređeni kapiten Džordan Henderson.

Domaći su krenuli silovito od samog starta i već u devetom minutu, fantastični Aleksander-Arnold je pronašao Vajnalduma "u trepavicu", a ovaj glavom kroz Fabijanskog - 1:0.

Ipak, Vest Hem je uzvratio posle samo tri minuta, nakon Snodgrasovog kornera, Diop je najviši u skoku, Alison je nemoćan - 1:1.

I pored primljenog gola, Liverpul je zaigrao još bolje, šanse su ređale, Firmino, Arnold, potom i Van Dajk posle kornera, ali promene rezultata nije bilo do odlaska na odmor.

Baner

Dejvid Mojes je startu drugog poluvremena odlučio da u igru uvede Pabla Fornalsa i to je urodilo plodom. U 54. minutu, Rajs je odlično pronašao Španca, koji udarcem iz prve donosi preokret za šok na Enfildu.

Klop je momentalno reagovao, uveo je Okslejd-Čemberlena umesto Nabija Keite i dodatno dodao gas. Igralo se pred golom Vest Hema, delovalo je da je Liverpul spreman i odlučan da preokrene stvari u svoju korist.

Ponovo je probao Arnold, ali je Fabijanski bio na mestu, ali ne i u 68. minutu kada je napravio kardinalnu grešku.

Domaći su nastavili da melju, Salah je imao novu veliku priliku, Vest Hem je imao sreće, pošto se lopta odbila za malo pored gola posle pokušaja iz peterca.

Bilo je pitanje trenutka kada će odbrana Vest Hema ponovo da poklekne, i to se dogodilo u 81. minutu. Uz mnogo sreće, pokušaj Džoa Gomeza pao je pravo na nogu Arnoldu, koji samo prebacuje Fabijanskog i proigrava Manea na gol liniji, a Senegalac lako pogađa prazan gol za potpuni preokret.

U finišu još uzbuđenja pred golom Alisona koji je zablistao u situaciji jedan na jedan, a potom je i ceo stadion zanemeo kada je Nobl u poslednjoj sekundi šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.