Jang i Lingard plesali u Votfordu

• Autor: Boban Filipović

• 28. novembar 2017.

• 22:52

Posle gola za pobedu u mučenju sa Brajtonom, Ešli Jang je zablistao protiv kluba u kom je ponikao. Džesi Lingard kao Maradona.

Razgoropadio se Ešli Jang posle produženja saradnje sa Mančester Junajtedom, njemu pripadaju najveće zasluge za poslednje dve pobede 'Đavola' u Premijer ligi.

Četa Žozea Murinja je večeras odnela ceo plen iz Votforda, Jang je bio u glavnoj ulozi, postigao je prva dva gola na utakmici u kratkom vremenskom intervalu, ne zna se koji je lepši.

U 19. minutu je odličnim udarcem sa ivice šenaesterca posle dodavanja Lingarda savladao Gomeša, a šest minuta kasnije "skinuo paučinu" iz slobodnjaka.

Do odlaska na odmor, Junajted je postigao i treći gol, Marsijal je pogodio na asistenciju Lukakua, ali su uprkos ubedljivom vođstvu gosti strepeli u finišu. Problem je nastao između ostalog i zbog toga što je Murinjo morao da vadi iz igre Nemanju Matića zbog povrede početkom drugog poluvremena.

Posle neiskorišćenih šansi Pogbe i Lukakua sredinom drugog dela igre, kapiten 'Stršljenova' Troj Dini je iz penala doneo nadu svom timu u 77. minutu, ona je još više podgrejana sedam minuta kasnije kada je Dukure pogodio za 2:3, ali je hladan tuš na 'Vikaridž Roudu' pustio Džesi Lingard tri minuta pre kraja regularnog toka.

Lingard je golom krunisao fantastičan solo-prodor zbog kog je možda i "ukrao šou" Ešliju Jangu u njegovoj kući i postavuio konačnih 2:4.

Britain Soccer Premier League

U isto vreme, Vest Bromvič Albion i Njukasl su podelili bodove na 'Houtornsu', 'Vrećice' su prokockale dva gola prednosti.

Hal Robson-Kanu je doveo domaći tim u vođstvo u nadokdnadi prvog poluvremena, Fild ga je duplirao posle deset minuta igre u nastavku, ali to nije bilo dovoljno za trijumf.

Klark je posle sata igre vratio 'Svrake' u život, a u finišu gosti uspevaju da poravnaju pošto je Džoni Evans postigao autogol za konačnih 2:2.

Rafa Benitez je uveo Aleksandra Mitrovića u igru umesto Hoselua deset minuta pre izjednačenja.

Ranije večeras su odigrana još dva meča 14. kola, opširnje o tome čitajte OVDE.