nedelja 04.03.2018.
17:54

Sve je izvesnije da će Miki Sulejmani i drugovi ove sezone prekinuti dugogodišnju dominaciju Bazela u Švajcarskoj.

Epa/Peter Klaunzer

Jang Bojs je nastavio da niže pobede, danas je lider švajcarskog šampionata odneo ceo plen iz Lugana i pobegao Bazelu na čak 14 bodova prednosti. Doduše, uz dve utakmice više od aktuelnog šampiona.

Lugano je poveo protiv gostiju iz Berna posle samo pet minuta, Botani je bio strelac, ali već posle pola sata igre Jang Bojs preokreće.

U desetom minutu meča Miralem Sulejmani je namestio Nsameu gol za izjednačenje, a dvadeset minuta kasnije Asale dovodi goste u vođstvo.

Rezultat 1:2 bio je na snazi do desetak minuta pre kraja, kada sledi drama.

Prvo je Šik doneo Jang Bosu dva gola prednosti, ali pet minuta kasnije iskusni Mark Janko vraća nadu Luganu da može da izbegne poraz.

Ipak, sve dileme otklanja rezervista gostiju Bertone i postavlja konačnih 2:4.

U isto vreme Sent Galen je slavio u Tunu sa 2:1. Nesuđeno pojačanje Crvene zvezde ove zime, Danijel Aleksić, odigrao je poslednjih pet minuta za pobednički sastav, dok su u redovima domaćih dvojica srpskih internaconalaca, golman Nikolić i napadač Sorgić, bili sve vreme na terenu.