Jadni Milan, veličanstveni Pipita Iguain!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 14. maj 2016.

• 22:46

Roma se poigravala na "San Siru" protiv palog giganta, ali je Napoli izborio direktni plasman u Ligu šampiona. Fantastični Argentinac srušio rekord Gunara Nordala star 66 godina!

Milan kao da nije postojao na terenu protiv Rome, Naingolan je zapretio Donarumi.

Posle dvadesetak minuta Salah je pobegao odbrani "Rosonera" i lako matirao mladog golmana Milana.

El Šaravi je imao divnu šansu da poveća prednost "Vučice", na drugoj strani par akcija "Rosonera", ali je Šćešni bio gotovo nezaposlen.

U drugom poluvremenu šansa za Hondu, malo je nedostajalo da izjednači, ali umesto toga slatka osveta "Faraona". El Šaravi na asistenciju Pjanića uspeva da postigne gol protiv kluba koji ga je otpisao, Roma praktično overava pobedu na "San Siru".

Do kraja i mladi Brazilac Emerson Palmieri postiže pogodak, pamtiće prvenac za Romu.

Na kraju Baka postiže pogodak, slaba uteha za domaćina koji proživljava jednu od najvećih kriza u poslednjih 30 godina.

Možda je ovo pravi pokazatelj gde se "Rosoneri" nalaze, ostaje im finale kupa protiv Juventusa, u ovakvoj formi trijumf spada u naučnu fantastiku.

Na "Mapeiju" Sasuolo mnogo motivisaniji od Intera koji će sezonu završiti na četvrtom mestu.

Politano je već na startu savladao Kariza koji je menjao Handanovića. Zatim je Pelegrini lako sproveo pas Dankana u mrežu.

Inter je pripretio kada je Palasio nakon greškle odbrane Emilijana pogodio mrežu Konsiljija, ali je najbolji igrač utakmice Politano svojim drugim golom ponovo doveo Sasuolo do dva gola prednosti.

Interu je poništen gol na startu drugog dela, a onda su ostali sa desetoricom, Muriljo je dobio crveni karton.

Tada je praktično sve rešeno pa je Sasuolo istorijsku sezonu završio na šestom mestu na tabeli i čeka ishod finala kupa kako bi kao šesti izašao u Evropu.

Napoli je od 13. minuta imao igrača više protiv otpisanog Frozinonea, Gori je dobio crveni karton.

Sevalo je na sve strane, odlično je branio Zapino, ali je katanac Lacijala popustio u samom finišu prvoh poluvremena kada je Hamšik pratio akciju Gulama, Iguain nije uspeo da sprovede loptu u mrežu, Hamšik jeste, pa je Napoli stigao do vođstva u finišu prvog dela.

To je bio početak kraja za Frozinone, Iguain je nastavio svoju golgetersku seriju, povećao je na 2:0 svojim 34. golom u sezoni. "Pipita" nije tu stao, desetak minuta kasnije postigao je i treći gol, sada je Frozinone delovao kao razbijena vojska.

Ubrzo je na sjajan način Iguain postigao i het-trik.

Argentinac je ušao u istoriju, dao je 36 golova u sezoni srušio je rekord Šveđanina Nordala iz 1950. godine po broju golova u Seriji A u jednoj sezoni.

Golove iz Milana, Sasuola i Napulja možete videti ovde, Juventus je na sjajan način okončao sezonu i na proslavi titule savladao Sampdoriju sa 5:0.

Udineze - Karpi

Juventus je šampiona sa 91 bodom, Napoli ide direktno u Ligu šampiona (82 boda), u kvalifikacije će trećeplasirana Roma sa 80.

Četvrti je Inter sa 67, u grupnoj su fazi LE, u kvalifikacije će Fiorentina sa 61 (meč manje)

Ostaje još jedno mesto, osvojiće ga šestoplasirani Sasuolo sa 61 bodom, ako Milan koji je sedmi ne pobedi Juventus u finalu.