• 24. januar 2018.

• 23:20

Neshvatljivo, pa vodili su nakon prvog meča!

Zidan jeste kombinovao, ali je u timu bilo igrača koji su provereni, poput Ramosa, Kovačića, Iska, Benzeme, kasnije je morao da uđe i Modrić...

Niko od njih im nije pomogao. Real Madrid je nakon pobede na strani od 1:0, danas poklekao kao domaćin protiv Leganesa, gosti su slavili sa 1:2 i tako došli do plasmana u polufinale Kupa kralja!

Real Madrid je nekako opušteno ušao u ovaj meč, već u petom minutu nakon igranja rukom Kovačića, Buvue je pogodio stativu iz slobodnog udarca i najavio veče Leganesa.

Upravo je Buvue mogao da postigne gol u 11. minutu ali je zbog veoma lošeg kontakta sa loptom izgubio duel sa Ramosom. Amrabat je pretio po levoj strani, problem za Real je stvorio i Brašanac, ali promene rezultata nije bilo, sve do 31. minuta.

Načo je napravio neverovatnu grešku, prodao je loptu, ona je došla do Erasa koji senzacionalnim udarcem vara golmana Kasilju za 0:1. Bilo je to izjednačenje nakon onih 0:1 kada je Leganes bio domaćin.

Real skoro da nije imao šansi osim jedne kada je nakon dodavanja Iska Benzema imao priliku.

Ipak, upravo Benzema uspeva da vrati svoju ekipu u prednost, odnosno da izjednači rezultat u ovih 90 minuta. Vaskez mu je asistirao, Francuz je možda najavio i bolje dane pred bitan deo sezone, samo je "bocnuo" loptu, prevario protivničkog golmana za 1:1.

Leganes je napadao i napadao, Realova odbrana je izgledala jadno u pojedinim trenucima, a u 55. minutu novo radovanje gostiju. Upravo je strelac prvog gola Eraso izveo korner, kapiten Gabrijel se bacio i glavom zakucao loptu u mrežu za 1:2!

Karvahal, Modrić, Majoral... Niko sa klupe nije pomogao Realu, gosti su sasvim zasluženo stigli do plasmana u polufinale i zadali jedan veoma ozbiljan udarac Zinedinu Zidanu koji nakon Primere, ostaje i bez Kupa kralja.