sreda 27.07.2016.
22:45

Šampion Grčke nije uspeo da ikosristi prednost domaćeg terena protiv Hapole Ber Ševe u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Beta/AP Photo/Yorgos Karahalis

Iako je važio za izrazitog favorita, Oli nije uspeo to da opravda protiv prvaka Irzaela u Pireju.

Utakmica je završena rezultatom 0:0, a o zbivanjima na terenu možda najvernije svedoči podatak da gosti nisu uputili nijedan udarac u okvir gola crveno-belih.

Reprezentativac Srbije Luka Milivojević je odigrao ceo meč za Olimpijakos.

Varšavska Legija je napravila veliki korak ka narednoj rundi jer je u gostima savladala šampiona Slovačke Trenčin minimlacem.

Jedini gol na toj utakmici postigao je mađarski reprezentativac Nemanja Nikolić, momak iz Sente je rešio pitanje pobednika u 69. minutu.

Fenerbahče je iskoristio prednost domaćeg terena protiv Monaka, turski viceprvak je savladao 'Kneževe' sa 2:1.

Emenike je junak pobede, postigao je oba gola za Fener, dok je strelac za Monako bio Radamel Falkao.

Nigerijac je prvo kaznio smušenost odbrane gostiju i doveo svoj tim u vođstvo u finišu prvog poluvremena nakon dubinskog pasa Kjaera.

A onda vratio prednost Turcima udarcem iz voleja posle centaršuta Van Der Vila s levog boka nakon sata igre.

Ranije u toku dana su odigrana još tri meča: Seltik se izvukao u Astani, Rozenborg je savladao APOEL sa 2:1 u Trondhajmu, a Astra i Kopenhagen su remizirali u Ruminuji.