• Autor: Beta

• 22. mart 2013.

• 16:47

• Izvor: Beta

Fudbalske reprezentacije Izraela i Portugala odigrali su danas nerešeno 3:3 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Golom Koentraa u poslednjim sekundama meča Portugalci su izjednačili i povećali svoje šanse da se kvalifikuju na Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

Portugalci su poveli u 2. minutu meča golom Alveša na asistenciju Velosa. Međutim, domaćini su golovima Hemeda i Ben Basata već do kraja prvog poluvremena uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist.

U drugom poluvremenu u 70. minutu meča Izraelci uvećavaju svoju prednost golom Geršona, da bi Postiga u 72. minutu svojim golom vratio nadu Portugalcima.

Devedeseti minut je protekao i kada se činilo da će Izrael napraviti veliko iznenađenje, Koentrao je golom u drugom minutu nadoknade sačuvao čast svog tima, pobrinuvši se tako da se njegov tim vrati kući neporažen.

U Grupi F Rusija je na prvom mestu sa 12 bodova, Izrael i Portugal imaju po osam poena, na četvrtom mestu je Severna Irska sa tri boda, Azerbejdžan je peti sa dva i Luksemburg šesti sa jednim bodom.