subota 19.01.2019.
19:22

U okviru 23. kola Premijer lige, na stadionu "Emirejts" gostuje Čelsi.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Fudbaleri Arsenala su dočekali Čelsi u jednom od londonskih derbija, a nakon 45 minuta igre Arsenal vodi sa 2:0!

Igrao se 14. minut kada je Arsenal poveo, Lakazet se odlično snašao u kaznenom prostoru rivala, tukao je u bliži ugao i savladao Kepu za 1:0.

Imali su potom "Plavci" dobru priliku na drugoj strani, Pedro je izbio sam pred Lena, izbegao je ofsajd zamku, lobovao je nemačkog golmana, ali je loptu poslao tik pored gola.

A onda, u 39. minutu, još jedna dobra akcija Arsenala nakon prekida, Kosielni se dobro snalazi pred golom Čelsija i matira Kepu za 2:0.

U finišu prvog dela Alonso pogađa stativu, ali je rezultat do kraja poluvremena ostao nepromenjen.

Arsenal je ove sezone imao velikih problema u prvom poluvremenu, mečeve su uglavnom dobijali dobrom igrom u drugom delu, ali su sada došli do dva gola viška u prvih 45 minuta, videćemo da li će tu prednost moći da zadrže u nastavku.