Iznenađenje? Almerija kao gost pobedila Espanjol!

• 27. april 2014.

• 14:02

Španska Primera ulazi u završnu fazu, pa u samom finišu sezone ne treba da iznenađuju pomalo ''čudni'' rezultati.

Posle serije od četiri uzastopna poraza, zahvaljujući kojima je dospela u zonu ispadanja, Almerija je danas u nedeljnom matineu kao gost savladala Espanjol sa 2:1, iako je na poluvremenu bila u rezultatskom minusu.

Espanjol je poveo u 42. minutu golom Stuanija posle centaršuta sa leve strane, ali je isti igrač zbog dva žuta kartona isključen početkom drugog dela igre.

Brojčanu prednost na terenu gosti koriste na najbolji način. Prvo je Velez u 69. minutu bio najspretniji posle kornera sa leve strane, a samo tri minuta kasnije, Suso iz slobodnog udarca donosi potpuni preokret - 1:2!

U samom finišu meča, Espanjol je ostao i bez Lopeza, koji je takođe ''zaradio'' crveni karton, pa domaći nisu uspeli da dođu bar do boda.

Espanjol je i pored poraza ostao u sredini tabele, bez većih briga, dok je Almerija osvojila tri boda kojima značajno povećava svoje šanse u borbi za opstanak.

Golove sa današnje utakmice pogledajte OVDE.