Izdržao Juventusov "katanac"!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 22. april 2015.

• 22:37

Juventus se branio u Monaku, sačuvao 0:0 i zahvaljujući pobedi u Torinu plasirao se u polufinale Lige šampiona, prvi put posle više od decenije!

Izdržao Juventusov
Kao što se i očekivalo tvrda utakmica, zatvoreni Juventus u 3-5-2 formaciji i oprezni Monako svestan da bi primljeni gol značio i eliminaciju.

Kjelini se prvo okliznuo i uhvatio loptu rukom za žuti karton, probao je Kondogbija sa 20 metara, za razliku od meča sa Arsenalom nije pogodio.

Onda je Bernardo Silva sjajno prošao, ali je Barzalji izbacio loptu i poštedeo Bufona problema.

U jednom situaciji tražili su domaći penal kada je Kondogbija pao u kaznenom prostoru između Kjelinija i Vidala, ali škotski sudija Vilijam Kolum se nije oglasio.

Nije ni pogrešio, ali jeste kada je oprostio drugi žuti karton Kjeliniju posle prekršaja nad Mutinjom. Juve je preživeo poluvremen, jedina vredna pomena akcija gostiju bila je kontra posle koje je šutirao Tevez, već je Subašić bio savladan, no lopta je završila za malo kraj stative.

France Soccer Champions League

U nastavku je ušao Berbatov, slična slika, napadi Monaka, par grešaka Juventusove odbrane, kestenje iz vatre su vadili prvo Evra pa Bufon posle greške Bonućija.

Na drugoj strani je Morata upropastio izgledni kontranapad, Juventus nije odustajao od, na momente, pravog bunkera.

Ipak, kao da se Monako izduvao, u poslednjih 20 minuta ih je Juve udaljio od svog gola, Italijani su kombinacijom krađe vremena i držanja lopte na protivničkoj polovini lagano napredovali ka cilju, da ne izgube utakmicu.

U 90. minutu Pirlo je pogodio stativu iz slobodnog udarca, mogao je sve da reši, ali do kraja su gosti bez većih problema sačuvali 0:0 i posle pobede u prvom meču od 1:0 otišli u četvrtfinale.

Monako je odigrao bolje prvo poluvreme, ali nisu uspeli da postignu gol, ispostavilo se da je odlučio penal Vidala u Torinu.