Iz ''srpske'' grupe svi pobedili!

• 06. februar 2013.

• 22:49

Učesnici Grupe A u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo ostvarili su stopostotan učinak u prijateljskim mečevima odigranim u sredu.

Posle Hrvatske, koja je deklasirala Južnu Koreju, Srbije, koja je slavila na Kipru i Makedonije koja je odigrala sjajan meč protiv Danaca, pobede su ostvarile i selekcije Belgije, Škotske i Velsa!

Belgijanci su pred svojim navijačima u Brižu igrali protiv Slovačke i na kraju slavili rezultatom 2:1.

Eden Azar je iz penala u 10. minutu doneo prednost domaćima, da bi tek u finišu meča, u 87. minutu Lašik izjednačio na 1:1. Ipak, u 90. minutu, odlična akcija Belgijanaca, posle koje je Mertens preciznim udarcem doneo pobedu Belgiji - 2:1.

U isto vreme, Škotska je golom Mulgreva savladala Estoniju sa 1:0, a uspešan pred svojim navijačima bio je i Vels, koji je sa 2:1 savladao Austriju.

Bejl u 21. i Vokers u 52. minutu doneli su ključnu prednost Velšanima, da bi Mark janko u 75. minutu samo ublažio poraz gostiju - 2:1.