subota 06.01.2018.
20:24

Ekipa koja je najprijatnije iznenađenje ove sezone u Primeri, odnela je ceo plen sa Kanarskih ostrva.

EPA-EFE/JUAN HERRERO

Meč 18. kola španske Primere između Las Palmasa i Eibara završen je rezultatom 1:2.

"Kanarinci" su poveli posle nešto više od pola sata igre golom svoj najboljeg igrača Đonatana Vijere iz penala, sa minimalnom prednošću otišli na odmor, čuvali je do finiša, a onda su Baski za manje od pet minuta režirali preokret.

Čileanac Fabijan Oreljana je samo dva minuta pošto je ušao u igru poravnao rezultat posle proigravanja Čarlsa sa druge stative nakon prekida, igrao se 73. minut meča, a u 77. Serhio Enrih udarcem glavom iz peterca dovodi goste u vođstvo i, ispostaviće se, donosi im pobedu.

Eibar je tako zabeležio osmi trijumf ove sezone, sedmi na poslednjih osam prvenstvenih utakmica, ovaj tim je trenutno u najboljoj formi u Primeri i sada se izjednačio po broju osvojenih bodova sa Viljrealom, koji je na poziciji koja vodi na evroscenu.

Las Palmas ostaje poslednji na tabeli sa 11 bodova, a novi trener Pako Hemez, inače zagovornik doktrine na gol više,  će imati veoma težak zadatak da sačuva 'kanarince' u eliti.