Iz Čelsija besni: "Nisu hteli da igraju, to je bio anti-fudbal!"

Izvor: Beta

"Plavci" su propustili priliku da osvoje sva tri boda.

EPA-EFE/ANDY RAIN

Fudbaler Čelsija David Luiz kritikovao je Barnli, rekavši da su njegovi igrači igrali anti-fudbal na Stamford Bridžu.

Čelsi je sinoć odigrao nerešeno 2:2 protiv Barnlija u Premijer ligi. Barnli je imao 24 odsto loptu u posedu, a Čelsi 22 šuta i nije uspeo da pobedi.

Fudbaleri Čelsija nisu uspeli da probiju odlučnu odbranu Barnlija, a kako je vreme odmicalo domaći su se žalili da igrači Barnlija troše vreme. Zbog protesta oko odugovlačenja isključen je trener Mauricio Sari.

Fudbaler Čelsija Antonio Rudiger, koji nije bio u sastavu, raspravljao se u tunelu po završetku utakmice sa članom stručnog štaba Barnlija.

"Sve smo pokušali, ali teško je igrati protiv ekipe koja ima dve šanse, postigne dva gola, ali ne želi da igra. Sudija na terenu je autoritet, a teško je kada ne radi ono što bi trebalo. Pokušavali su da istroše vreme od prvog minuta, to je bio anti-fudbal i bilo je teško igrati protiv toga", rekao je Luiz, preneli su britanski mediji.

Trener Čelsija rekao je da se u drugom poluvremenu nije igralo mnogo i da misli da nadoknada vremena od pet minuta nije dovoljna.

"Nismo srećni. Razumem njihov pristup igri, ali nismo zadovoljni. Pet minuta nije dovoljno", naveo je Sari.