Italijani zaboravljali Zjelinskog, srećom, tu je Donaruma

petak 07.09.2018.
21:56

Nakon 45 minuta igre u Bolonji, Poljaci vode sa 0:1, ali je prednost gostiju mogla da bude i veća.

Epa/Vincenzo Artiano

Italijani su dočekali Poljsku u okviru grupe 3, lige A, novoformiranog takmičenja pod okriljem UEFA pod nazivom Liga nacija.

To je ujedno i prvi takmičarski meč Roberta Manćinija na klupi "Azura", stvari nakon prvih 45 minuta ne idu dobro po bivšeg trenera Intera i Mančester sitija.

Već u šestom minutu, stopostotna šansa za Poljake, Zjelinski je izbio sam pred Donarumu, ali je golman Milana fantastičnom intervencijom uspeo sa sačuva mrežu.

Ipak, u 40. minutu, slična situacija, ali ovoga puta daleko bolja realizacija Zjelinskog, zahvatio je loptu nakon centaršuta sa leve strane i zakucao loptu iza leđa Điđija Donarume.

Italijani su tako u zaostatku nakon prvog poluvremena, postavlja se pitanje kako su u dva navrata mogli da zaborave na jednog od najboljih igrača Poljske i to u svom kaznenom prostoru.