Italijani padali k'o kruške, osam popodnevnih penala!

• Autor: Boris Jovanović

• 20. oktobar 2013.

• 17:11

Ovog popodneva u pet mečeva Serije A videli smo čak osamjedanaesteraca. Nije ih bilo jedino na "Marasiju", a strelci su bili precizni! Juče penal promašio Ibarbo iz Kaljarija, u petak Pjanić bio precizan.

U Firenci gde je Juve doživeo pomračenje u poslednjih 20 minuta, videli smo dva penala, Tevez je pogodio nakon što ga je Rodrigez srušio, na drugoj strani posle sudara Asamoe i Kvadrada, Rosi je savladao Bufona.

Dva penala u Emiliji gde je Sasuolo stigao do istorijske pobede protiv Bolonje, svoje prve u Seriji A. Berardi je bio precizan za domaće, Dijamanti za goste.

U Veroni je pala Parma, preokret je stigao sa penala, 2:1 su vodili gosti, dva prekršaja za najstrožu kaznu, Žorginjo ne prašta.

Dva penala u Livornu, oba za goste, prvo Eder, pa Poci u 96. minutu doneli su Sampu pobedu i spasli posao Deliju Rosiju.

Dakle, ukupno, osam, na pet mečeva, danas u matine terminu nije bilo penala, juče jeste, ali je Ibarbo, fudbaler Kaljarija promašio jedanaesterac.

U petak u utakmici koja je otvorila kolo, strelac sa bele tačke u pobedi Rome nad Napolijem bio je Pjanić.

Ili su odbrane grube, sudije popustljive ili napadači umeju da padnu!