Italijani grme: "Kolina kako te nije sramota, Juve jači od Bajerna i sudija!"

• Autor: Vladimir Stojanović

• 24. februar 2016.

• 09:58

Martin Atkinson je i pored Bajernove dominacije teško oštetio Juventus sinoć na "Areni". Ali, na Apeninima nisu ljuti na njega, već na svog zemljaka, nekada najboljeg sudiju na svetu!

Italijani grme:
Završilo je 2:2, Bajern je držao čas Juventusu sat vremena, na kraju spasavao i remi.

Dan posle utakmice, priča se o greškama engleskog sudije Etkinsona i njegovih pomoćnika. Apostrofira se igranje rukom Vidala, ali i neregularni prvi gol Bavaraca, kada je Miler šutirao a Levandovski bio u ofsajdu.

Takođe drugom golu je prethodio prekršaj Levandovskog nad Bonućijem.

"Kolina nam je poslao sudiju koji se već brukao u derbiju između Arsenala i Lestera pre par nedelja", pišu danas italijanski mediji.

"Da li mu je to nagrada", dodaje se u redakcijskim komentarima uz konstataciju da Juventus može da prođe, ako Bajern ne bude imao uz sebe sudije.

Pjer Luiđi Kolina je glavnokomandujući kada je u pitanju određivanje sudija za Ligu šampiona, njega u Juventusu posebno ne vole, u prošlosti je često bilo optužbi na njegov račun, ali sada mu kompletna javnost broji greške i sve sudijske propuste kojih ruku na srce u Ligi šampiona ima neuobičajeno mnogo, s obzirom na kvalitet takmičenja.

Ipak, i dalje je pitanje koje je pravo lice Juventusa, u prvom poluvremenu, tačnije 60 minuta bili su preplašeni, i mada su golovi neregularni, Bajern je imao i mnogo bolje šanse, na kraju je Kuadrado propustio priliku za potpuni preokret.

Jasno je da će Juve morati da pobedi u Minhenu ako želi u četvrtfinale što je teška, mada ne i nemoguća misija za ovaj tim.