Istorijski, SPAL poveo 2:1, nakon VAR tehnologije gol je poništen i penal je dosuđen za - Fiorentinu!

nedelja 17.02.2019.
15:10

Potpuno neverovatan razvoj situacije u Seriji A.

Epa/Friedemann Vogel

Ovo će se prepričavati godinama kao primer.

Federiko Kijeza je bio u napadu, oboren je u kaznenom prostoru, ali sudija nije dosudio penal. U nastavku, SPAL je krenuo u kontru, Valoti je postigao pogodak.

Sudija Paireto je zatražio VAR, pogledao situaciju iz kaznenog prostora domaćina, pa dosudio - penal za FIorentinu!

Naravno, gol SPAL-a je poništen.

Inače, bio je 79. minut kada je Vereto pogodio iz penala za 1:2, a do kraja su gosti postigli još dva gola.