ISTORIJA, Vels preskočio i Belgiju, poznato prvo polufinale!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 01. jul 2016.

• 22:49

Velšani su apsolutni hit prvenstva, dokazali su to i današnjom pobedom protiv Belgijanaca plasiravši se u polufinale EP!

Fantastična utakmica na stadionu "Pjer Moroa" u Lilu, na kraju smo gledali veliko slavlje fudbalera Velsa koji su stigli do najvećeg uspeha u istoriji ove države.

Vels i Island su jedine reprezentacije koje su uspele da postignu golove na svim mečevima na ovom EP, a obe reprezentacije su najveće iznenađenje šampionata.

To su Velšani danas dokazali pošto su uspeli da savladaju Belgiju sa 3:1 (1:1) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Francuskoj u utakmici igranoj na stadionu "Pjer Moroa" u Lilu.

Nije dobro krenulo po Velšane danas.

Belgijanci su pokazali na samom početku da se nalaze u sjajnoj formi, imali su nekoliko dobrih prilika, Velšani su se, ipak, sjajno branili.

Najupečatljiviji detalj sa samog starta jeste udarac Karaska, zatim i Azara i Munijea, ali su se u sva tri slučaja igrači Velsa našli u bloku.

Igrao se 13. minut kada smo do tada videli najlepši trenutak na meču. Azar je dodao loptu Naingolanu, ovaj je OPALIO po lopti - ušla je u rašlje, 1:0 za Belgijance. Gol pogledajte OVDE.

Bili su bolji Belgijanci u prvom delu prvog poluvremena, a onda je Vels negde od 25. minuta krenuo da ozbiljnije ugrožava gol Kurtoe. Najbolju akciju izveli su u 26. minutu kada je nakon asistencije Remzija Tejlor šutirao, a Kurtoa sjajno odbranio. Bila je ovo najbolja šansa do tada za Vels, a onda je usledio gol.

Velika greška odbrane Belgijanaca, Lukaku i Denajer su ostavili samog Ešlija Vilijamsa koji postiže gol za 1:1. Igrao se 30. minut.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo prilika, a onda ultraofanzivna Belgija na startu drugog. Lukaku, Azar i De Brujne su napadali, nisu dali mira Velšanima koji su prodisali tek u 55. minutu i to na koji način.

Golom!

Geret Bejl je začetnik, poslao je fantastičnu loptu ka Aronu Remziju, ovaj je zavrnuo loptu ka Robsonu Kanuu koji fenomenalnom fintom vara čitavu odbranu Belgije i šalje loptu iza leđa golmana Kurtoe - 2:1. Pogledajte gol OVDE.

Belgijanci su kretali sve češće ka golu Henesija sa sve više snaga u napadu. Aldervejreld je uposlio Felainija koji nije uspeo da postigne gol glavom, igrao se 75. minut, a Velšani su se sve više grupisali na svom delu terena.

naingolan

Džordan Lukaku, bek, napustio je teren, a Dris Mertens je ušao, što je dovoljno govorilo u prilog tome šta želi Vilmots.

Ušao je kasnije i Bačuaji umesto Lukakua, ali Velšani su bili previše pribrani u svoom kaznenom prostoru.

A onda novi šok za Belgijance.

Sjajno je Ganter proigrao Vouksa sa desne strane nakon jedne kontre, ovaj je glavom prevario Kurtou za 3:1 postavivši tako konačan rezultat u 86. minutu!