• Autor: Nikola Miloradović

• 16. decembar 2017.

• 19:53

Kao i minule godine, Madriđani ponovo na krovu sveta.

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u finalu Svetskog klupskog prvenstva, kako su na "Mohamed Bin Zajed" stadionu u Abu Dabiju savladali Gremio sa 1:0 (0:0).

Real je potpuno dominirao već od samo starta susreta, ali nisu uspevali da stvore ozbiljnije prilike pred golom prvaka Južne Amerike u prvih 45 minuta.

Imali su više loptu u nogama, devet šuteva ka golu Gremija, ali samo jedan u okvir, dok je brazilska ekipa sa druge strane uputila samo jedan šut u prvom poluvremenu i to iz slobodnog udarca.

U nastavku, već nakon devet minuta, Real konačno dolazi do gola.

Kristijano Ronaldo je "probušio živi zid" iz slobodnog udarca za 1:0, taj gol pogledajte OVDE.

Kristijano Ronaldo

Samo četiri minuta kasnije, Portugalac postiže još jedan gol, ovoga puta se našao u ofsajd pozicji, što nije promaklo arbitrima.

Real je imao potpunu kontrolu utakmice u nastavku susreta, držali su loptu u nogama, jurili i drugi gol, ali na kraju nije bilo promene rezultata.

Gremio je potpuno nadigran u velikom finalu, uputili su jedan šut za 90 minuta ka golu protivnika, Real je zasluženo slavio i postao prvi tim u istoriji koji je odbranio titulu klupskog prvaka sveta.

Treće mesto na turniru pripalo je meksičkoj Pačuki, koja je savladala domaćina Al Džaziru sa 1:4 u borbi za bronzu.