Island namučio ''sokolove'', Jovetić presudio

• 29. februar 2012.

• 19:55

Dva gola Stevana Jovetića odlučila su današnji prijateljski meč između Crne Gore i Islanda. Gosti, uz postignut jedan gol, propustili i nekoliko odličnih prilika, pa selekcija Branka Brnovića može da bude zadovoljna konačnim ishodom.

Reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Podgorici selekciju Islanda rezultatom 2:1, ali je do pobede došla uz dosta muke.

Crna Gora je u prvom poluvremenu igrala bez kapitena Mirka Vučinića, koji je ostao na klupi i tokom tih 45 minuta domaći su u par navrata imali i dosta sreće, obzirom da je Bjarnason u dva navrata bio u sjajnim prilikama da donese prednost Islandu, ali je bio neprecizan.

Vučinić je u poluvremenu zamenio Vukčevića, a Bećiraj Ćetkovića i upravo je Bećiraj posle akcije Vučinića pogodio prečku posle samo minut igre u nastavku.

Deset minuta kasnije, Crna Gora vodi. Božović je centrirao, a Jovetić glavom šalje loptu u mrežu - 1:0.

U 70. minutu i Vučinić je mogao da se upiše u strelce, ali je lopta otišla tik pored stative.

A onda, u 79. minutu  Finbogason tek što je ušao na teren, iskoristio je neuspelu ofsajd zamku i savladao Božovića - 1:1. Isti igrač samo minut kasnije pogađa prečku posle greške odbrane ''sokolova''!

Sam finiš ipak pripada Crnogorcima. U 86. minutu Vučinić je asistirao Delibašiću, ali je on iz izgledne situacije šutirao preko gola.

Minut kasnije Jovetić sjajnim udarcem sa preko 20 metara postiže pobedonosni gol za konačnih 2:1 za Crnu Goru.

Crna Gora: M. Božović; Savić, Džudović, Jovanović, V. Božović; Drinčić, Zverotić, Vukčević, Ćetković; Jovetić, Damjanović.