Isko sprečio iznenađenje, Realu ceo plen!

• 18. avgust 2013.

• 22:54

Posle Barsine goleade na startu sezone, Real na ''Bernabeu'' imao mnogo teži posao protiv Betisa, ali je iznenađenje ipak izostalo. Gol odluke postigao Isko u finišu meča.

Fudbaleri madridskog Reala ostvarili su očekivanu pobedu pred svojim navijačima u prvom kolu Primere protiv ekipe Betisa rezultatom 2:1 (golove pogledajte OVDE).

Da Realu neće biti nimalo lako na premijeri nove sezone, najavio je Molina već u 12. minutu, vodećim golom za goste iz Sevilje. Iđijebor je protutnjao pored Ramosa, asistirao Molini koji iz ''srca šesnaesterca'' udarcem po zemlji šalje loptu u mrežu Dijega Lopeza - 0:1.

Posle ranog vođstva Betisa očekivao se brz odgovor Reala i do njega je i došlo četrnaest minuta kasnije. Isko je uposlio Benzemu, koji je iskosa sa leve strane umakao svojim čuvarima i iz izgledne pozicije savladao golmana Andersena - 1:1.

Navijači kraljevskog kluba su se nadali da bi ovo mogao da bude samo početak goleade njihovog tima, ali i pored konstantne inicijative Reala, do toga nije došlo.

U drugom poluvremenu, trener Karlo Anćeloti je pokušao uvođenjem Di Marije, Morate da igru svog tima učini efikasnijom. Ređali su se napadi Reala, bilo je prilika pred golom gostiju, ali vreme je prolazilo, a na semaforu je i dalje stajalo 1:1.

I onda, u 86. minutu, trenutak odluke. Akcija Reala tekla je po levoj strani, Marselo je odlično centrirao ka Isku, a novajlija u redovima Madriđana udarcem glavom konačno pronalazi put do mreže gostiju - 2:1.

Teže nego što se očekivalo Real je stigao do pobede, a iako su navijači očekivali više, najvažnije da već na startu nije napravljen bodovni zaostatak za Barselonom koja je prethodno ''isprašila'' Levante sa 7-0.