• Autor: Milovan Longinov

• 14. novembar 2017.

• 22:33

Posle Švajcarske, Hrvatske i Švedske, Danska takođe na Mundijalu.

Fudbalska reprezentacija Danske plasirala se na SP 2018 pošto je večeras u gostima deklasirala selekciju Irske rezultatom 5:1 (2:1).

Apsolutni heroj u pobedi Danaca bio je čudesni Kristijan Eriksen koji je postigao spektakularan het-trik postigavši drugi, treći i četvrti gol svoje ekipe, a u listu strelaca se upisao i legendarni Niklas Bendtner u nadoknadi vremena sa bele tačke.

Irci su imali start iz snova, pošto je već u šestom minutu Dafi bio na pravom mestu i savladao Šmajhela za 1:0.

Ipak, irski san je trajao svega pola sata, pošto je do 32. Danska već uspela da preokrene rezultat. U 29. Kristensen se našao na pravom mestu posle odličnog prodora i centaršuta Sista, ali je uz mnogo sreće lopta završila u golu, pošto je defanzivac Iraca sa njom ušao u mrežu.

Samo tri minuta kasnije, usledila je ubitačna kontra, koju je preciznim udarcem sa 16 metara realizovao Eriksen, efektnim pogotkom od prečke.

Irci su krenuli ofanzivno do kraja prvog i početkom drugog poluvremena, imali nekoliko solidnih napada i pokušaja, ali je sve palo u vodu kada je Eriksen u 63. minutu još jednim preciznim udarcem uz samo stativu matirao Rendolfa za 1:3.

U 74. minutu, Eriksen koristi veliku grešku odbrane Iraca, prihvatio je poklon loptu na tacni i sa nekoliko metara zategao pod prečku za ogromnih 1:4.

U poslednjim trenucima meča, rezevista Niklas Bendtner, postigao je pogodak iz penala koji je i sam iznudio, za konačnih 1:5.

Danska je tako poslednja evropska selekcija koja se plasirala na SP i sada se nada pobedi Novog Zelanda nad Peruom, kao i naša reprezentacija, jer bi u tom slučaju oni završili u drugom, a Srbija u trećem šeširu.

Dakle, Danci, kao i mi, u četvrtak u ranim jutarnjim satima navijaju za Novi Zeland koji će u Peruu pokušati da postigne gol i da posle 0:0 na svom stadionu prođe na SP.