Irska iščupala bod, velika NULA u Mađarskoj!

Autor: Dragan Milosavljević
nedelja 29.03.2015.
23:44

Grci su nastavili da posrću u ovim kvalifikacija, ni ovoga puta nisu uspeli da trijumfuju. Irska - Poljska 1-1.

Beta/AP Photo/MTI, Szilard Koszticsak

U okviru grupe D kvalifikacija za prevnstvo Evrope u poslednjem meču petog kola sastali su se Republika Irska i Poljska.

Meč se završio rezultatom 1:1.

Gosti su bili bolji rival u prvom poluvremenu i terensku inicijativu su iskoristili u 26. minutu kada su došli u vođstvo. Strelac za Poljake je bio Slavomir Peško!

Posle ovog gola gosti su se povukli braneći prednost a domaći su prauzeli inicijativu na terenu.

Ređali su se napadi pred golom gostiju, ali nisu davali rezultata sve do nadoknade vremena kada je Šejn Long doneo savim zasluženo izjednačenje Ircima.

Igrao se 91. minut kada je korner izveo Vesli Holahan a loptu u mrežu poslao Long za erupciju oduševljenja kod domaćih navijača.

Ranije ovog dana, Nemci su bili bolji od Gruzije u gostima 2-0, a Škotska je savladala "rekreativce" iz Gibraltara rezultatom 6-1.

Gostujuća ekipa je ispisala novu stranicu svoje fudblaske istrije jer su postigli prvenac u svim takmičenjima

Taj gol možete pogledati OVDE.

Na tabeli vodi Polska sa 11 bodova, prate je Nemačka i Škotska sa bodom manje, Irska ima 8, Gruzija 3 a Gibraltar je bez bodova.

U poslednjem meču u okviru grupe F, između Mađarske i Grčke, nije bilo pobednika, utakmica je završena rezultatom 0-0.

Nije mnogo lepog fudbala viđeno na tom meču, dinamično i borbeno jeste bilo, ali bez nekih pravih prilika.

Gosti iz Grčke su bili bolji rival tokom celog meča ali nisu uspeli to da metarijalizuju i sa ovim bodom su znatno u umanjili svoje šanse da se nađu u Francuskoj 2016. godine jer se nalaze na poslednjem mestu sa dva boda.

Ranije ovog dana, u grupi su odigrana još dva meča.

Lider Rumunija je bila neubedljiva, ali je ipak savladala Farska Ostrva sa 1-0, golom Keserua u 21. minutu i na taj način zadržala lidersku poziciju.

U drugom meču Severna Irska je savladala Finsku sa 2-1. Strelac za domaće je bio Laferti u 33. i 38. minutu, a za goste Sadik u 91.

Na tabeli vodi Rumunija sa 13 bodova, Severna Irska ima bod manje, na trećem mestu su Mađari sa 8 bodova, Finska ima 4, Farska Ostrva 3 a Grčka 2.