Irci nas prate, u Skoplju umalo senzacija!

• Autor: Nikola Miloradović

• 09. oktobar 2016.

• 22:39

U terminu u kom je naša reprezentacija ugostila Austriju, odigrana su još četiri susreta u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Reprezentacija Irske gostovala je u Moldaviji i na kraju uspela da dođe do sva tri boda.

Poveli su Irci golom Šejna Longa da bi pred sam kraj prvog dela igre Bugaev izjednačio rezultat.

Mučili su se Irci a onda je na scenu stupio fudbaler Vest Broma Džejms Meklin. On je postigao dva gola u rasponu od sedam minuta i otklonio sve sumnje o pitanju pobednika.

Golove pogledajte OVDE.

Nakon pobede, Irska se nalazi iza selekcije Srbije na drugom mestu grupe D, sa istim brojem bodova kao i naša reprezentacija samo sa slabijom gol razlikom.

U ostalim susretima Albanija je ugostila Španiju. Gostima je trebalo 55. minuta da načnu mrežu domaćih a gol je postigao sjajni napadač Čelsija Dijego Košta. Samo osam minuta nakon toga, Nolito je udvostručio prednosti i tako postavio konačan rezultat. Golovi OVDE.

U Islandu je gostovala Turska, a izabranici Fatiha Terima su ispraćeni sa dva gola u mreži i bez postignutog gola. Prvi gol bio je delo Omera Topraka koji je zatresao sopstvenu mrežu, da bi konačan rezultat postavio Finbogason u 44. minutu.

U Skoplju je Makedonija umalo iščupala bodove Italije na opšte iznenađenje. Mogli su Makedonci možda i do trijumfa kako su nakon isteka časa igre zahvaljujući "blickrigu" s početka drugog dela igre došli do prednosti, ali senzaciju nije dozvolio napadač Lacija Ćiro Imobile. On je postigao dva gola i doneo trijumf "Azurima" u makedonskoj prestonici. Na kraju 2:3 za Italijane, golove pogledajte OVDE.