Interu bod na ''Olimpiku''

• 20. januar 2013.

• 22:41

Derbi 21. kola Serije A odigran je u Rimu, a pobednika nije bilo. Roma povela golom Totija, a bod Interu doneo Palasio.

Roma je silovito ušla u meč i već u prvih pet-šest minuta imala je čak tri dobre prilike da dođe u vođstvo.

''Neroazuri'' su se tada odbranili, ali se Handanovičeva mreža ipak zatresla u 22. minutu. Bredli je oboren u kaznenom prostoru Intera, a siguran sa bele tačke bio je kapiten Rimljana Frančesko Toti - 1:0.

Desetak minuta kasnije Lamela je propustio priliku da duplira prednost, kao i Osvaldo četiri minuta kasnije, a njihove promašaje kaznio je Palasio u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Guarin je bio u silovitom prodoru, njegov šut je izblokiran, ali se lopta ponovo odbila do njega, usledio je centaršut ka Palasiju, koji iz neposredne blizine odlično reaguje i šalje loptu u mrežu - 1:1.

Rimljani su bili nešto bliži golu i u nastavku meča, Lamela i Osvaldo su propustili još par prilika, ali je i Palasio u 74. minutu mogao da donese pobedu Interu.

Ipak, ostalo je 1:1, pa su i jedni i drugi zadržali svoje pozicije na tabeli - Inter četvrtu, a Roma sedmu.

Golove sa ''Olimpika'' možete pogledati OVDE.