ponedeljak 26.02.2018.
18:01

Baš mu prija povratak u Santos.

EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Posle agonije u Interu i Benfiki u prethodnih godinu i po dana, 'Neroazuri' su prolsedili Gabrijela Barbosu na pozajmicu klubu od koga su ga kupili za oko 30 miliona evra, a mladi napadač je odmah "živnuo".

Za samo 15 dana, na prve četiri utakmice po povratku u matični klub, "Gabigol" je postigao isto toliko golova.

Bio je strelac na svakom meču za Santos u periodu od 10. februara do sinoć: u remiju sa Ferovarijom (2:2) i u pobedama nad Sao Kaetanom (2:0), ljutim rivalom Sao Paulom (1:0) i Santo Andreom (2:0).

Šuška se da je na 'Meaci' i na 'La Lužu' bio u nemilosti zbog nediscipline i da je to osnovni razlog što je malo igrao, a da te priče nisu bez osnova svedoče i tri žuta kartona na gorepomenute četiri utakmice po povratku u Santos.

Sinoć je 'Gabigol' nastavio golgetersku seriju, doveo je svoj tim u vođstvo protiv Santo Andrea u 74. minutu, mada je u toj situaciji imao mnogo sreće, a dva minuta kasnije je zaradio javnu opomenu, pa podivljao jer  sa će zbog toga proputiti derbi sa Korintinasom. Da ga trener Ventura nije izvadio iz igre i da je sudija imao kriterijum kakav imaju arbitri u Evropi, sigurno bi bio isključen.