sreda 21.12.2016.
22:38

Treća uzastopna pobeda ''Neroazura'' u Seriji A, u sve boljoj su formi!

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Ekipa Intera nastavila je večeras svoj uspon na tabeli, pošto je u 18. kolu Serije A na svom terenu savladala ekipu Lacija rezultatom 3:0!

Ovo je ukupno deveta pobeda Intera u 18 odigranih kola, a treća uzastopna, posle trijumfa nad Đenovom i Sasuolom, takođe bez primljenog gola.

Gosti iz Rima večeras su izdržali samo poluvreme, prvih 45 minuta je završeno bez golova, a onda je usledila kanonada domaćih.

Započeo ju je Banega, vodećim golom u 54. minutu meča, a samo dva minuta klasnije, Mauro Ikardi je duplirao prednost i praktično rešio meč.

Tu se Ikardi nije zaustavio, pa je u 65. minutu povisio na 3:0, a do kraja meča imao je još par odličnih prilika i za het-trik, ali nije imao sreće. U jednoj situaciji pogodio je mesto gde se spajaju prečka i stativa, pa su ga milimetri delili od svog trećeg gola na večerašnjem meču.

Bilo kako bilo, Inter je osvojio nove bodove, sada ih ima ukupno 30, četiri manje od večerašnjeg rivala.

Dodajmo još i da su u ekipi Lacija nastupili i srpski internacionalci Sergej Milinković Savić i Dušan Basta. Bili su u startnoj postavi i odigrali su svih 90 minuta.

Golove sa večerašnje utakmice možete da pogledate OVDE.

28 Komentara

Partizan/Lazio
Thursday, 22.12.2016
11:43

Propustili odlicne sanse na pocetku meca,dobili golcinu(Sergej nije smeo da odustane u duelu sa Banegom) i potpuno se pogubili,cestitke Interu.

amigo999
11:22

Dobar Pioli...

Miljan82
08:39

Prvu utakmicu koju nisam uspeo da pogledam a oni odlicni! Sad gledam highlights na youtube-u i sav se jezim kad posle treceg gola ceo stadion grmi Icardiiii!!!

Boris Prki
07:41

Kidaj kidaj, grande Mauro, liga šampiona se smeši

Forza RoSs0neri
02:47

Sve vreme pricam Inter top favorit za LS i top 3.Jednostavno imaju najbolju ekipu posle Juventusa.

Mou Internazionale
01:24

Adriano doneo srecu...Vazno je da smo vezali tri pobede..Niko sad ne sme da kuka jer je bitno da dobili samopouzdanje.Ne treba da trazimo dlaku u jajetu,bitno je da nastavimo da pobedjujemo. U novoj godini je bitno da krenemo sa pobedom u Udinama.

Stevan Mikša
00:29

Ovaj Inter je kao Gohan iz Dragon Ball Z! 😄Kad se iznerviraju, totalno polude i svakog mogu da razbiju.

Golzalo Higuain
00:17

kazrm ja vama Pioli je najbolji slobodni italijanski trener, vi nezadovoljni, npr internacionalista, a no rules ga je bas ispljuvao. Nema vez bitno je da inter dere i da će serie A biti zanimljiva

INTERnacionalist
11:12

..jesam bio nezadovoljan jer sam se nadao Loranu Blanu,Pioli do Intera nije vodio veliki klub mislio sam da ce ga pritisak progutat!

18:00

kad je neko kvalitetetan, ne proguta njea pritisak, kao npr Sari

No ®ules
15:49

Pioli radi dobar posao, istina da nisam bio zadovoljan njegovim dolaskom, ali realno, tim koji ima drugi najskuplji tim u ligi, mora i moze puno bolje od tri vezane pobjede! Ja cu ipak ocjenu dati na kraju sezone, Inter mora u top 3, inace nema ulaganja...

00:04

..da pohvalim i Gabigola kojem je bilo dosta i tih 7-8 minuta da pokaze klasu,i par puta ostavi cuvare u mjestu,pa neka rabona..rasti Gabi rasti!

23:59

..samo se pitam dje su sad oni onoliki Ikardi-mrzci,sto medju Interistima sto ostali,koji su govorili da ga trebamo dat Napoliju za 50 miliona i za to uzet nekakvog Lahazeta il Matu...

Crnobradi
02:04

Ne smeju da se jave, sramota ih ;) ali smeju da lupaju minuse :D

Brat Rodrigoo
23:52

Jako lose prvo poluvrijeme, ali zato fantasticno drugo. Konacno serija pobjeda, nema sumnje da je Pioli podigao Inter. Ono sto raduje je i da konacno miruje Interova mreza. Sjajan gol Banege, drago mi je zbog njega jer su ga puno kritikovali Italijani. Steta za Ikardija, nije mu se dalo za taj het-tik. Pioli je morao ranije da uvede Gabrijela, ne znam sto ga nije odma' na 3-0 uveo da igra, nevjerovatno koliko je zeljan igre. Moram da ponenem i naseg brata Adrijana koji je bio na Meaci veceras, eh ta 'njuska' me podsjetila na neke bolje dane, dobio je i nevjerovatne ovacije sa tribina. Nadam se da se konacno vidi svijetlo na kraju ovog tunela. FORZA INTER!

Oldboy
23:47

Ajde I mi nekoga u derbiju da otkinemo sa 3:0. Dugo nisam gledao ovakav Inter

rossoneroug
23:46

Au drugi dio sezone ce biti cirkus . Juventus se uzeti titulu ali za mjesta ispod ce biti izgibanija .

No ®ules
23:43

Odlicna igra citavog tima. Odbrana bez greske, Banega doktorski, Ikardi klasa.., ali moje impresije veceras idu Kondogbiji! Doktorski meč odigrao! Forza Inter!

23:49

..i to se desilo,sa srecom

00:06

I Dambrozio u zadnje vrijeme iznenadjujuce dobar.

23:40

..prvo odmaramo a u drugo k***mo!

chaki
23:55

Ali najcudnije od svega sto tri zaredom nisu primili gol :)

Bidza i Tridza
Friday, 23.12.2016
00:38

Moram ovde da ti odgovorim za Zazu.(vest u kojoj se pise o potencijalnom transferu Prata u V.H) Nije preterano visok(186cm) al jeste jak u duelu. Al je spor,nije okretan i ne barata loptom bas najbolje. Moje misljenje je da Vest Hemu treba brzi napadac,neko ko moze sam sebi da stvori sansu. Kerol,Zaza,Sako pa i onaj Flecer nisu bas okretni,svi se oslanjaju vise na snagu.(za Kalerija ne znam kakav je) Prato je takodje spor,mozda Bilic voli takve napadace al bi mozda i trebao da dovede nekog pokretljivijeg za promenu.