Inter se izvukao u derbiju, ali njegov očajni niz se nastavlja!

nedelja 21.01.2018.
22:43

Derbi 21. kola Serije A bez pobednika, Inter u finišu izbegao poraz. Ipak, ovo je već šesta uzastopna utakmica u Seriji A koju ''Neroazuri'' nisu uspeli da dobiju.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera i Rome večeras su remizirali, 1:1, na ''Meaci'', pa je tim iz Milana zadržao četvrto mesto na tabeli, sa tri boda više od večerašnjeg rivala.

Mogao je Inter prvi do vođstva, u 29. minutu, kada se Ivan Perišić našao u odličnoj prilici, ali je golman Rome Alison još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu.

A onda, dva minuta kasnije, mat u dva poteza na drugoj strani! Golman Alison je ispucao loptu daleko pred kazneni prostor domaćina, Santon je očajno reagovao, pa je lopta došla onome kome je i bila namenjena - El Šaraviju koji izbija oči u oči sa Handanovićem, elegantno ga prebacuje i lopta završava u mreži - 0:1.

Roma je bez većih problema zadržala tu prednost do kraja poluvremena, ali je nastavak meča protekao u znaku domaćeg tima.

Napadali su ''Neroazuri'', stvarali prilike, a najbolju je imao Mauro Ikardi u 74. minutu, kada je šutirao iskosa sa desne strane, Alison je zakačio loptu, dovoljno da ona ne završi u mreži, već je pogodila stativu i odbila se u polje.

Inicijativa domaćih nije prestajala, pritisak na polovini Rome bio je sve jači, a rezultat takve igre bilo je izjednačenje do kojeg je Inter došao u fin išu meča.

Igrao se 87. minut, Brozović je sa leve strane odlično centrirao, a najviši u skoku bio je Vesino, koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu odličnog Alisona - 1:1.

Nadali su se navijači Intera i potpunom preokretu do kraja meča, ali se to nije dogodilo.

Dodajmo još da je naš reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao svih 90 minuta u ekipi Rome.

17:29

Skrinar,handanovic,miranda,icardi,perisic jedino sto valjaju necemu,ostalo boranija,igraci za Spal..

amigo999
19:13

Kancelo i Vesino su super...Kancelo moze biti jedan od najboljih desnih bekova sveta!!!!

disqus_CkAY5JIxzW
08:35

Umalo prvaci da skliznu na 5. mjesto, ma da jos uvijek roma ima tekmu manje

amigo999
08:25

Mislim da se Roma izvukla zahvaljujuci sreci i golmanu( a i gol koji su postigli, trebaju kupiti poklone Santonu)...

amigo999
07:38

Kad smo zamenili Galjardinija,pa i Kandrevu i Santona, poceli smo igrati. Pre toga smo gubili loptu na svojoj polovini(pogresni pasovi Galjardinija)....Moramo dovesti Ramireza....

No rules
17:46

Stalno govorim kako od svih velikih timova iz kalca za Inter igraju najgori italijanski igraci.

Futuro Capitano
01:46

Kakva tuga od igre. Monci doveden da namlati lovu, koga briga ko igra...

gajokrusica
00:51

Ovako losa Roma je morala da se dobije, a poraz bi bio katastrofa. Nadam se jos jednom veznjaku i krilu do kraja januara, jer jednostavno nemamo dovoljan broj igraca. Jedva cekam da vidim Rafinju, Galjardiniju kao da je neko bacio vradzbine, sta radi covek ove sezone to je strasno, takodje i Santon, kakve kikseve pravi kostao je Inter 5 bodova ove sezone. Junak utakmice Alison, strasan golman, ali se tacno videlo koliko su plasljivo igrali igraci Intera, jednostavno pritisak je ogroman, iako su nadigrali Romu u svim segmentima.

petar8
00:40

Inter volim vise nego ista ali nekad se zapita. Kupimo dalberta za velike novce i inda gledamo santina kako nam krade bodove svako malo. Oslobodimo se banege koji uzme osvaja europsku ligu dvije godine za redom,europski prvak nam sjedi na klupi a igra gagliardini...otjeramo jovetica a ostavimo edera. Kupimo gabigola a nedamo mi priliku. Prodamo murilla i ostanemo na 3 stopera,damo kondogbiju koji se razigro odkad nije kod nas... previse je tog da bi bilo slucajnost.

Stevan Mikša
01:05

I ja mnogo volim Inter, ali ne znam sta je sa njima. Ocigledno losi ljudi u klupskoj strukturi. Nisu imali pojma da iskoriste period dok im je Murinjo bio trener, za profit, kao ni osvajanje LS. O transferima da i ne pricam. Juventus je mnogo dobro iznutra organizovan, zato su im rezultati takvi kakvi jesu.

INTERnacionalist
01:44

..za Banegu si u pravu prelako pusten igrac,Kondogbia mi je bio omiljeni al jednostavno previse rizican igrac za poziciju koju igra a to ne prolazi u Italiji,u spaniji mozda al u Italiji ne,Muriljo je greska sto je prodat realno nije za prvu postavu a za rotaciju da,od Jovetica nikad nista potvrdjeno 100 puta,Gabigol maneken a Joao Mario najgori igrac u istoriji fudbala ekvivalentno tome koliko je para placen! Sa nekim je promasene sa nekim pogodjeno,Skrinar 12 miliony,Miranda 9,Perisic 20 a Mancester davao 55,Kanselo top igrac uzet na pozajmicu sa opcijom kupovine,Vesino svoju pozicuju vrhunski odradjuje..

The_Matrix
00:16

Naslov moze da bude ok zbog minuta kada je Inter dao gol, ali samo tako. Inace Alison je spasio bar 3 cista gola dok je Roma imala taj 1 sut u okvir gola nakon jos jedne greske u nizu Santona koji je do sada Inter kostao minimum 6 bodova. Neshvatljivo je da ga Spaleti forsira kada nema zaista nikakve osnove. Ispadanjem Italije u kvalifikacijama za SP italijani su poceli da traze da se forsiraju italijani u ekipama, Santon je tako iskocio u prvi plan gde se to poklopilo sa Interovim losim rezultatima. Posebno onaj sramni mec sa Udineseom gde je krivac za dva gola i tu je poceo pad. Roma bezopasna i srecna, tacnije treba da bude zahvalna Alisonu

Mou Internazionale
00:05

Ne igra Joao Mario,a igra Valero. Strašno,uspeh je 4.mesto

Brat Rodrigoo
Sunday, 21.01.2018
23:53

Ovo je moglo i trebalo da se dobije. Roma osim gola koji ih je castio Santon nista pokazala nije, nijednu sansu nisu imali.

ZubA
23:52

E sto ovaj Inter nema srece pa to je strasno. Vamo neki FFP ih kanali dok neke ni da cacne. Fali im koje ozbiljno pojacanje i nadam se da ce izboriti ligu sampiona, ako tako bude izlazak iz krize je na vidiku i to brzo.

ROBERTOFIRMINO9
23:51

Trebao bi Liverpul da kupi Alisona, ovakvog golmana za takve pare nece naci.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
23:55

Za takve pare?koliko para mislis da roma trazi?

01:09

Pa trazi oko 40m, ti nadji za te pare boljeg?