Inter razbio Juventus, "Bjankoneri" idu u finale!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 02. mart 2016.

• 23:34

Neverovatna utakmica na "Meaci", Inter nadoknadio velika tri gola iz prvog meča, ali je posle penala u finale ipak otišao branilac trofeja Juventus.

Inter razbio Juventus,
Juventus je u 90 minuta delovao potpuno izgubljeno, mogu i da budu srećni što u regularnom delu nisu eliminisani iz kupa.

Doneli su ogromnih 3:0 iz prvog meča, a onda potučeni do nogu.

Da li su olako shvatili rivala, ili jednostavno kombinovani tim nije bio dovoljno dobar za nadahnuti Inter, teško je reći, tek Manćinijev tim je odigrao sjajan meč.

Goste je načeo Brozović posle greške Ernaneša, mada se činilo da je Medel napravio prekršaj kada je zaustavio Brazilca.

Posle toga sve je išlo na ruku Intera, dominirali su, a u nastavku postigli još dva gola.

Prvo je Perišić na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu, da bi Brozović sa penala poravnao na 3:3, računajući rezultat iz prvog meča.

Na kraju je Neto čak spasio poker i plasman Intera u finale posle 90 minuta. U odnosu na ono što smo videli to bi bilo i realno.

Usledili su produžeci, Perišić je imao priliku za Inter, na drugoj strani šansa za Zazu da Juventus odvede u finale.

U drugom produžetku, najbolju priliku je propustio Pogba, imao je Morata šansu, ali je ostalo 3:0 pa su finalistu odlučili penali!

Precizni Barzalji i Brozović u prvoj seriji, zatim je Zaza prevario Kariza, da bi Palasio promašio. Morata je povećao na 3:1 za Juventus, mlađani Albanac Manaj sačuvao nadu domaćinu. Pogba nije pogrešio, Nagatomo smanjio rezultat, ali je Bonući bio precizan i posle silnih peripetija doneo Juventusu finale protiv Milana.

Ipak, nemaju osim plasmanom da budu zadovoljni, ovo je bila verovatno njihova najslabija partija u sezoni!