Inter prošao kroz Veronu, Handanović čudotvorac!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 11. april 2015.

• 22:39

Golovima Ikarija i Palasija Inter je uspeo da savlada Veronu u gostima. Handanović ponovo odbranio penal.

Inter je konačno pobedio, možda je to vest dana u Italiji iako je Parma danas savladala nezainteresovani Juventus.

Imala je ekipa Roberta Manćinija veći posed lopte od domaće Verone, solidnu igru za razliku od prethodnih utakmica i na kraju su sasvim zasluženo slavili pobedu nakon dužeg vremenskog perioda.

Na kraju je bilo 2:0 u korist ekipe za koju je Nemanja Vidić odigrao svih 90 minuta. U domaćem timu je takođe čitav meč odigrao Boško Janković.

Može se reći da je u prvom poluvremenu igran dosadan fudbal, jednu priliku koju smo videli fudbaleri Intera su preko Maura Ikarija pretvorili u gol na asistenciju Rodriga Palasija.

Nije mu bilo teško da sa samo nekoliko metara pošalje loptu u prazan gol, bilo je to 1:0 za Inter.

U drugom poluvremenu slična akcija, s tim što su različite uloge, Ikardi je bio asistent, Palasio je pogodio mrežu golmana domaćih za 2:0.

Mogli su fudbaleri Verone da postignu gol kada je sudija pokazao na belu tačku nakon faula koji je napravio Nemanja Vidić, a loptu je u svoje ruke uzeo Luka Toni.

Naravno, Handanović mu je odbranio, bio je ovo sedmi odbranjeni penal od poslednjih osam šuteva, nešto što se nije videlo u italijanskom fudbalu.

Do kraja videli smo još jedan gol u mreži domaćih, nije imao sreće Vangelis Moras koji je nakon pokušaja izbijanja lopte iz svog šesnaesterca poslao istu u svoj gol.