Inter prekinuo agoniju

• 21. april 2013.

• 14:23

Posle četiri poraza u prethodnih pet mečeva, ''Neroazuri'' ni protiv Parme nisu pokazali veći napredak u igri, ali su ipak uspeli da osvoje ceo plen.

U prvoj nedeljnoj utakmici 33. kola Serije A, Inter je na ''Meaci'' posle blede igre i dosta mučenja uspeo da savlada ekipu Parme i tako prekine seriju poraza.

''Neroazuri'' su slavili rezultatom 1:0, ali i navijači i trener Stramaćoni teško da mogu da budu zadovoljni onim što su videli u ovom meču.

Domaći tim je jalovo napadao u većem delu meča, gosti su bez većih problema odolevali, a pitanje je kako bi se sve završilo da je rezervista Biabiani polovinom drugog poluvremena iskoristio sjajnu priliku da Parmu dovede u vođstvo.

Izbio je sam ispred Handanoviča, doduše iskosa sa desne strane, ali je umesto mreže - pogodio u glavu sjajnog golmana Intera.

Kazna je usledila vrlo brzo. Akcija Kovačića i Žonatana, lopta na kraju dolazi do Tomaza Rokija koji traljavo šutira sa nekih 13 metara, ali lopta je zakačila jednog igrača Parme i prevarila golmana Mirantea - 1:0. (Gol pogledajte OVDE

Do kraja, Parma je pokušavala da stigne bar do izjednačenja, ali u tome nije uspela, bodovi ostaju na ''Meaci''.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović bio je u startnoj postavi Intera i odigrao je svih 90 minuta u današnjem meču.

Većina ostalih mečeva 33. kola igra se od 15 časova, a centralni događaj dana je derbi između Juventusa i Milana od 20:45h.