• 15. septembar 2020.

• 18:58

"Neroazuri" veoma ubedljivi.

Inter počeo pripreme
Fudbaleri Intera odigrali su prvi meč još od finala Lige Evrope i poraza od Sevilje, u pripremnom susretu za nastupajuću sezonu slavili su protiv ekipe Lugana sa 5:0 (4:0).

Konte je od prvog minuta izveo sledećih 11:

Handanovič
Škrinijar, Ranokija, Bastoni
Hakimi, Barela, Galjardini, Sensi, Dalber
Aleksis, Lautaro

Poveli su već u četvrtom minutu preko Dalbera, da bi u 36. minutu autgolom Keckesa stigli i do dva gola prednosti. Dodajmo i da je u 20. minutu Agume zamenio Barelu, reč je o lakšoj povredi.

Finiš prvog dela igre obeležili su Lautaro Martinez i Aleksis Sančez, Argentinac je postigao dva pogotka, u oba navrata mu je asistirao Čileanac.

Baner 2

Po povratku sa odmora su šansu dobili Lukaku, Jang, Eriksen, D'Ambrozio, Radu, Salsedo i Brozović, a priliku da debituje dobio je i kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov. Uz njega su ušli i Perišić, De Fraj i Naingolan. Kolarov je zamenio Bastonija na poziciji levog štopera u formaciji sa tri pozadi, videćemo da li je to Konteov plan za iskusnog srpskog fudbalera.

Ovako je izgledala postava u drugih 45 minuta.

Radu
D'Ambrozio, De Fraj, Kolarov
Jang, Brozović, Naingolan, Perišić
Eriksen
Lukaku, Salsedo

Već u 47. minutu dobili su fudbaleri Intera i penal, koji je u gol pretvorio Lukaku.

Do kraja nije bilo promene rezultata, ubedljiv start Intera na pripremama.

"Neroazuri" novu sezonu počinju 26. septembra, kada će na "Meaci" dočekati Fiorentinu, a do tada će odigrati još dva prijateljska susreta, 18. septembra protiv ekipe Karareze i dan kasnije protiv Pize.