• 06. novembar 2016.

• 20:00

Kalabrezi slomljeni u finišu, remi na "Frankiju".

Inter pobedio dok čeka trenera,
Fiorentina je bila bolji tim u prvom poluvremenu, probao je Gonzalo Rodrigez, bilo je par opasnih situacija, a "Ljubičasti" su došli do vođstva golom Bernadeskija. Talentovani ofanzivac Viole je savladao Puđoni, zatim je Kaliniću poništen pogodak, a u nastavku Fiorentina nije uspevala da dotuče goste.

Umesto toga gol Mjuriela, posle akcije Vaska Ređinija po boku. Kolumbijac brži od čuvara 1:1.

Zatim su Đenovljani bili bliži golu,  Mjuriel je mučio odbranu Fiorentine, na kraju podela bodova, novi neuspeh domaćina kod kuće, očigledno ovaj tim nije sposoban za ozbiljnije stvari u Seriji A.

Sumorna atmosfera na "Meaci" u isčekivanju novog trenera, poruke i uvrede za upravu, ali i igrače Intera. Trota je imao šansu za Krotone, Brozović i Miranda za Inter, malo pravog fudbala. U nastavku Inter je napadao, Banega, Ikardi, Muriljo su pretili Kordazu, ali je momak koji je ponikao u Interu sačuvao svoju mrežu u par navrata.

U samom finišu ipak gol, Kalabrezi su pali na "Meaci", Perišić je uspeo da slomi otpor upornog rivala, da bi Maurito Ikardi sa dva gola u nadoknadi potvrdio trijumf. Na kraju 3:0, Inter je čekao sam kraj...

Trijumf za Stefana Vekija, trenera Primavere, dok se čeka zvanično imenovanje novog trenera, po svemu sudeći to će biti Pioli. O tome više čitajte ovde.

O popodnevnim mečevima pročitajte ovde, kolo zatvaraju večeras Roma i Bolonja.

Napoli - Lacio 1:1
Torino - Kaljari 5:1
Peskara - Empoli 0:4
Kjevo - Juventus 1:2
Đenova - Udineze 1:1
Palermo - Milan 1:2
Sasuolo - Atalanta 0:3
Fiorentina - Sampdorija 1:1