• Autor: Vladimir Stojanović

• 14. februar 2016.

• 22:43

Preokret u Toskani, "Ljubičasti" stigli do treće pozicije, Manćinijev tim sve dalje od Lige šampiona!

Fiorentina mnogo bolja u prvih pola sata, ređale su se opasne situacije pred golom maestralnog Handanovića.

Slovenac je sjajno intervenisao kod šanse Bernadeski, zatim je Iličić propustio priliku. Teleš je spasao siguran gol izvadivši loptu sa same gol linije, Inter je nekako preživeo.

A onda, hladan tuš za "Franki". Probio je Palasio, na drugoj stativi je Marcelo Brozović, Hrvat ne greši, 1:0 za goste.

Do odlaska na odmor Fiorentina šokirana ovakvim razvojem situacije ipak ima šansu za izjednačenje, šutirao je Vesino, pogađate parada Handanovića prebacio je loptu preko prečke.

U nastavku je iz prve šanse domaćin izjednačio. Iličić je centrirao, Muriljo samo zakačio loptu, pala je pravo na glavu Borhe Valera, nije bilo ofsajda, 1:1!

Sledi i sporna situacija, centrirao je Zarate, Teleša lopta pogodila u ruku koja nije bila uz telo, žestoki protesti, čini se da je sudija Macoleni propustio da pokaže na belu tačku za "Ljubičaste".

Inter je ostao desetak minuta pre kraja sa desetoricom, čini se da je prestrogo pokazan drugi žuti karton Telešu, pa je gost morao da brani remi brojčano slabiji.

U nadoknadi presuda u režiji Babakara Kume. Zarate je šutirao, Handanović odbio loptu, napadač Toskanaca iz drugog pokušaja je ugurao u mrežu. Čini se da je rezervista Fiorentine bio u liniji sa odbranom Intera i da nije bilo ofsajda.

Velika pobeda Firentinaca, zgrabili su treće mesto, a Inter tone sve niže i sada je već jasno da je plasman u Ligu šampiona daleko...

Inače i Fiorentina je ostala sa desetoricom, Mauro Zarate je dobio crveni karton u nadoknadi vremena.