Inter pao u Bergamu, Juve na +4!

• Autor: Boris Jovanović

• 11. novembar 2012.

• 22:39

Iako su prošle nedelje očitali lekciju Juventusu, fudbaleri Intera posle devet pobeda zaustavljeni u obližnjem Bergamu. Atalanta slavila sa 3:2, pa sada Juve opet ima četiri boda prednosti na vrhu!

Videlo se koliko nedostaju Samuel i Ranokija od samog početka. Već nakon desetak minuta posle akcije Pelusa, Bonaventura je iznenadio protivničke igrače i matirao Handanovića.

To je šokiralo Inter, ali su gosti mogli lako da izjednače, sjajnu šansu imao je Palasio, ali je Konsilji sjajnom intervencijom spasao gol.

Inter je pritiskao, stigli su do izjednačenja u 56. minutu, bomba Gvarina za izjednačenje. Ali, umesto možda očekivanog preokreta na scenu je stupio "Tenk". Herman Denis je iskoristio akciju Maksi Moralesa, posle sat vremena Orobići ponovo vode.

Penal za Atalantu, Silvestre u duelu sa Maksijem Moralesom, igrači Intera su se bunili, čini se opravdano,  Denis ne prašta 3:1.

Ipak u finišu Gargano je asistirao Palasiju, ovoga puta napadač Intera koji je izgubio sve duele sa Konsiljijem ne greši, 3:2, nada za Inter.

Ipak, Atalanta je sačuvala pobedu, a serija Intera je prekinuta. Nakon devet uzastopnih pobeda "Nero - azuri" su dolijali i sada opet kasne četiri koraka za šampionom Juventusom.