Inter ne da vrh tabele!

• 06. januar 2016.

• 19:59

''Neroazuri'' opravdali ulogu favorita na gostovanju Empoliju i ponovo se vratili na lidersku poziciju u Seriji A.

U pretposlednjoj utakmici 18. kola Serije A, Inter je kao gost savladao ekipu Empolija rezultatom 1-0.

Tokom prvog poluvremena, domaćin je bio bolji rival, imao nekoliko dobrih pokušaja pred Handanovićevim golom, ali Saponara i drugovi nisu uspeli da nađu put do mreže gostiju.

Na drugoj strani, u 42. minutu, naš Adem Ljajić je imao jedan opasan pokušaj koji je izblokiran, a to je bila najava onoga što je usledilo u nadoknadi vremena prvog dela igre.

Ivan Perišić je odlično probio po levoj strani, još bolje centrirao za Ikardija koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu domaćih - 0:1.

Na startu drugog poluvremena, Ivan Perišić je propustio priliku da duplira prednost Intera, da bi već u 52. minutu Handanović još jednom izašao kao pobednik u situaciji jedan na jedan sa Saponarom.

Do kraja, Inter je uspeo da sačuva minimalno vođstvo, Adem Ljajić je zamenjen u finišu, a kod domaćih Uroš Ćosić i Rade Krunić nisu dobili priliku da zaigraju.

Izveštaje sa ostalih današnjih mečeva 18. kola možete da vidite OVDE, a večeras još igraju Napoli i Torino od 20:45h.

Ikardijev gol odluke možete da vidite OVDE.