Inter grabi ka Evropi!

• 28. april 2015.

• 22:40

U prvoj utakmici 33. kola italijanske Serije A, Inter je kao gost savladao Udineze i primakao se mestima koja vode u evro-takmičenja na kraju sezone. Domaćin završio meč sa dvojicom igrača manje, Vidić zaradio veliku posekotinu, Di Natale stigao Roberta Bađa.

Posle subotnjeg trijumfa nad Romom, Inter je večeras upisao još jednu veoma važnu pobedu u Seriji A.

Ekipa Roberta Manćinija je iz Udina odnela sva tri boda, pošto je sa 2-1 savladala domaći Udineze.

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, Inter je bio opasniji, a najčešće je golu Karnezisa pretio Ernanes, koji se nekoliko puta nalazio u šansama.

Osim toga, prvi deo igre ostao je u znaku povrede Nemanje Vidića u 35. minutu, posle jednog oštrog duela glavama, ali je srpski internacionalac posle ukazane lekarske pomoći nastavio meč i odigrao ga do kraja.

Takođe, bitan detalj za ishod večerašnjeg meča dogodio se pet minuta kasnije, kada je Domici zaradio drugi žuti karton, pa je Udineze u nastavak meča ušao sa igračem manje.

I tek što je počelo drugo poluvreme, novi šok za ''Zebrete'' - penal za Inter, koji je u gol pretvorio Mauro Ikardi, za vođstvo gostiju od 1-0.

Ali, to nije poremetilo domaće, koji su uzvratili nepuna dva minuta kasnije. Akcija Alana i Di Natalea, koji je prevario Nemanju Vidića na ivici kaznenog prostora, a onda iskoristio slobodan prostor i savladao Handanovića - 1:1. Di Nataleov 205. gol u Seriji A!

Međutim, novi problemi za Udineze već u 58. minutu, kada je Badu preterano nervozno reagovao kod sudije posle jednog nedosuđenog prekršaja. Epilog - direktan crveni karton i dva igrača više za Inter.

Tu prednost gosti već nisu mogli da propuste, a presudan trenutak dogodio se u 65. minutu, kada je Podolski zamenio Guarina i njegov ulazak se odmah isplatio. Prvu priliku je na najbolji način iskoristio, poslao neodbranjiv udarac pod prečku, za trijumf Intera - 1:2!

Bio je to prvi gol Podolskog u Seriji A od dolaska u Inter iz Arsenala, a ispostavilo se da je vredan tri velika boda.