utorak 26.12.2017.
23:36

"Lavovi" sa Bosfora proigrali nakon što je Fatih Terim preuzeo kormilo ekipe.

Epa/Andy Rain

Fudbalski klub Galatasaraj spustio je zavesu na 2017. godinu ubedljivom pobredom nad Bukasporom u okviru osmine finala turskog kupa.

"Lavovi" sa Bosfora slavili su u prvoj utakmici osmine finala kupa sa 3:0 (3:0) čime su praktično osigurali plasman u narednu rundu takmičenja iako tek treba da odigraju revanš.

Galata je čitav posao na večerašnjem meču obavila u prvom poluvremenu. Vodeći gol za domaće postigao je Selčuk Inan već u 14. minutu, a Bukaspor je nokautiran sa dva gola Sinana Gumuša u završnici prvog dela.

Bio je ovo drugi uzastopni trijumf Galate od kada je ekipu preuzeo Fatih Terim, a obe utakmice "Lavovi" su dobili uz tri postignuta gola.

Narednu takmičarsku utakmicu Galatasaraj će odigrati 16. januara protiv Bukaspora. Biće to revanš meč osmine finala kupa, dok pet dana kasnije "Galata" ide u goste Kajzerisporu u sklopu 18. kola turske Super lige.