ponedeljak 19.02.2018.
22:37

Lacio prekinuo crnu seriju, Ćiro Imobile golgetersku apstinenciju. "Nebesko-plavi" ponovo na četvrtom mestu.

Epa/Alessandro Di Meo

Fudbaleri Lacija upisali su petnaesti trijumf u Seriji A, pošto su u poslednjoj utakmici 25. kola na domaćem terenu tukli Veronu rezultatom 2:0 (0:0).

Nakon tri vezana poraza u prvenstvu, remija sa Milanom u Kupu, ali i poraza od Steaue u Ligi Evrope, "nebesko-plavi" su konačno zabeležili pobedu.

Ekipa Simonea Inzagija večeras je nadigrala protivnika u svakom smislu te reči i slobodno se može reći da je Lacio zaslužio i ubedljiviju pobedu.

Bunker koji je Verona postavila na "Olimpiku" izdržao je nalete domaćina u prvom poluvremenu. Sergej Milinković-Savić imao je pokušaj glavom, a Adam Marušić se obrukao iz jako dobre pozicije.

Nastavak je doneo nove šanse za Lacio ali i ono na šta su navijači domaćeg tima čekali tokom prvog poluvremena.

Samo pet minuta bilo je dovoljno Ćiru Imobileu da postigne dva gola na večerašnjoj utakmici, prekine golgeterski post i donese tri boda Laciju.

Najbolji strelac Inzagijevog tima pogodio je u 55. minutu, a zatim i na isteku sat vremena igre i tako, ispostavilo se, postavio konačan rezultat poslednje utakmice 25. kola Serije A.

Treba reći da je Verona počela da igra fudbal nakon dva primljena gola ali to nije bilo dovoljno da stignu do makar jednog gola.

Lacio je do kraja imao još nekoliko solidnih prilika, Milinković-Savić je mogao bolje posle kornera, a istakao se i golman Verone posle udarca Luisa Alberta.

Pobedom nad Veronom ekipa Simeonea Inzagija preskočila je Inter na tabeli i sada zauzima četvrto mesto sa 49 bodova, jednim manje u odnosu na gradskog rivala Romu. Verona ostaje u zoni ispadanja sa 16 bodova.