• 18. novembar 2016.

• 22:22

Lajpcig je današnjom pobedom uspeo da stigne do prve pozicije na tabeli Bundeslige, makar na jedan dan, dok Bajern ne odigra meč protiv Borusije.

Imaju lek i za
Bajer Leverkuzen je danas bio bolji rival u prvom poluvremenu od gostiju iz Lajpciga, ali nisu uspeli da slave pobedu pošto je bilo 2:3 (2:1). Ovom pobedom gosti su zaseli na čelo tabele, a mogli bi vrlo lako i da ostanu na toj poziciji nakon ovog kola pošto je na programu veliki derbi između Borusije i Bajerna.

"Farmaceuti" su dva puta vodili u ovom meču, ali su gosti uspevali da sustignu tu prednost i da na kraju ostanu jedna od tri neporažene ekipe u Bundesligi, pored Bajerna i Hofenhajma.

Najbrži gol ove sezone u Bundesligi postigao je Kevin Kampl, igrao se prvi minut, asistirao mu je Brandt, Kampl je bio sam na drugoj strani i nije imao velikih problema da postigne pogodak.

Ipak, tri minuta je bilo potrebno gostima da stignu do izjednačenja, tačnije, autogol je postigao Baumgartlinger.

Ipak, domaći zahvaljujući golu Brandta na asistenciju Čalhanoglua u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena stižu do prednosti.

Tragičar ove utakmice svakako je Hakan Čalhanoglu, igrao se 54. minut kada je promašio penal, tačnije, sjajno mu je odbranio Gulaši.

Za razliku od Čalhanoglua, junak je Emil Forsberg, igrač Lajpciga, koji je pretrčao sa loptom dobih 50 metara u kontri svog kluba, opalio po njoj i savladao Bernda Lena za 2:2! Gol ide na dušu i golmanu Leverkuzena.

Da stvar bude još gora po domaćina, gosti su stigli do 3:2 nakon još jedne greške gde to ne sme da se radi. Kevin Kampl je izgubio jednu loptu, tri sekunde nakon toga gosti su uspeli da nakon centaršuta Forsberga i sjajne reakcije Orbana stignu do 3:2 i velike pobede!

Igrač utakmice je svakako Emil Forsberg, imao je jedan šut, jedan gol, jednu asistenciju, deset centaršuteva, pet puta je presekao loptu domaćinu, a imao je i 3 stvorene šanse za svoje igrače. Sjajno.