Iličićeva noć za pamćenje, "poker" golova za četrvtfinale!

22:52

Kakav meč na "Mestalji" koja je bila prazna...

UEFA / HO
UEFA / HO

U duelu Valensije i Atalante u četvrtfinale se plasirao italijanski tim koji je slavio i danas, ovoga puta sa 3:4, pa je ukupnim rezultatom 4:8 otišao u naredni krug. Da napomenemo da se današnji meč igrao bez prisustva publike iz dobro poznatih razloga.

Sjajan prodor Josipa Iličića u drugom minutu utakmice nagrađen je za njega penalom koji je, naravno, izveo upravo on. Iličić je doveo Atalantu do gola koji je bio tražen, Atalanta je već tada bila nadomak plasmana u četvrtfinale.

Valensija je krenula svim silama napred, i uspela je u 21. minutu da smanji rezultat.

Gameiro je iskoristio loptu koja je došla do njega nakon nešto slabije intervencije odbrane Atalante, pa je izjednačio rezultat na 1:1, odnosno da smanji ukupni rezultat na 2:5.

Sve je rešeno pred sam kraj prvog poluvremena, Atalanta je stigla do drugog gola na ovom meču što je značilo da je Valensiji bilo potrebno pet golova (a da ne primi niti jedan) do kraja utakmice.

Penal je dosuđen nakon igranja rukom, sjajni Iličić je ponovo smestio loptu na belu tačku, ali i iza golmana domaćih za velikih 1:2.

Sve što je mogla Valensija jeste da odigra jako u ovom meču, bitan im je i koeficijent, pa su izjednačili u 51. minutu utakmice. Strelac je bio Kevin Gameiro.

U 67. minutu tračak nade se pojavio za Valensiju, poveli su sa 3:2, Tores je savladao protivničkog golmana lob udarcem, imali su domaći još 23 minuta i nadoknadu vremena da postignu tri gola.

Njihove nade je ugasio nakon kontre Josip Iličić, potpuno je neverovatno bilo to što je Valensija već u 70. minutu poslala čitav svoj tim napred.

Do kraja utakmice Atalanta uspeva da postigne još jedan gol koji postiže, verovali ili ne, Josip Iličić. Bio je to njegov četvrti gol na ovom meču!

Dakle, u četvrtfinalu ćemo gledati Atalantu koja je bila bolja od Valensije ukupnim rezultatom 8:4.