22:44

Ekipa Lućana Spaletija vratila se na pobednički kolosek nakon remija sa Torinom. U prvom meču nakon pauze u šampionatu "Nero-azuri" slavili u derbiju Lombardije i preuzeli drugo mesto na tabeli.

Epa/Matteo Bazzi

Remi koji je ekipa Intera upisala pred odlazak na pauzu u šampionatu nije poljuljao samopouzdanje izabranika Lućana Spaletija što je potvrđeno u večerašnjem duelu sa Atalantom.

Fudbaleri Intera slavili su u derbiju Lombardije rezultatom 2:0 (0:0) i tako izbili na drugu poziciju sa dva boda više od aktuelnog šampiona koji je ranije danas poražen u Đenovi.

Domaći su kontrolisali dešavanja na terenu tokom većeg dela meča ali su u uvodnim minutima imali problema sa dobro postavljenom ekipom Atalante koja je zatvorila sve prilaze svom golu.

Prvu priliku na utakmici videli smo u 16. minutu, a imali su je gosti. Neopreznost je Santona mogla je skupo da košta domaće ali je Samir Handanović još jednom bio tu da vadi kestenje iz vatre. "Sarma" je odlično intervenisao posle udarca Hatebura i tako sprečio Atalantu da stigne do prednosti.

U nastavku prvog poluvremena viđene su još samo dve zanimljive situacije, obe pred golom Etrita Beriše. Sredinom prvog poluvremena, tačnije u 25. minutu, lopta kreće iz zadnje linije Interovog tima, Borha Valero je odmah šalje u dubinu gde Mauro Ikardi nekako uspeva da se otarasi Palomina koji mu se "prikačio na vrat" ali je potom šutirao direktno u dobro postavljenog Berišu.

Nepun minut nakon opisane situacije pred golom gostujuće ekipe Ikardi dobija loptu sa desne strane ali ne uspeva dovoljno dobro da je zahvati pa glavom šutira paralelno sa gol linijom. Pet minuta pre odlaska na odmor Argentinac pada u šesnaestercu. Sudija je odmahnuo rukama i pokazao da se igra nastavi.

Već na samom startu drugog dela nova prilika za Maura Ikardija. Novom udarcu glavom prethodio je centaršut Ivana Perišića ali je Ikardi i pored dobre pripreme nešto slabije tukao u dobro postavljenog Albanca.

Uprkos promašajima iz prvog i sa starta drugog poluvremena Ikardijevo samopouzdanje nije bilo poljuljano pa je u razmaku od samo devet minuta sa nova dva gola rešio pitanje pobednika na večerašnjoj utakmici.

Nakon šest minuta igre u nastavku Palomino pravi nepotreban prekršaj kraj desne aut linije i tako omogućava Antoniju Kandrevi da uputi dovoljno dobar centaršut koji Mauro Ikardi koristi i glavom postiže svoj dvanaesti pogodak u sezoni.

Na drugi gol Intera čekalo se do 60. minuta i momenta kada je Danilo Dambrosio lepo zavio loptu u srce šesnaesterca a Mauro Ikardi natrčao na nju i glavom je sproveo u nebranjeni deo Berišinog gola.

Nedugo nakon drugog pogotka Ikardija "Nero-azuri" povlače ručnu i okreću se odbrani svog gola, tako da do kraja meča praktično nisu ni pravili izlete na polovinu Atalante.

Gosti iz Bergama došli su do nešto većeg poseda lopte ali je inicijativa bila jalova pa osim dva pokušaja koji su išli van okvira gola i nisu imali konkretne prilike.

Kao što je već rečeno u uvodu, Inter večerašnjom pobedom preskače Juventus i preuzima drugo mesto na tabeli sa 33 osvojena boda, dva manje u odnosu na vodeći Napoli.

Atalanta ostaje u mirnoj luci uprkos porazu i trenutno je jedanaesta na tabeli sa 16 osvojenih bodova.