Iguainovo "prokletstvo" bele tačke

Autor: Boban Filipović
nedelja 31.05.2015.
23:12

Argentinski napadač ima katastrofalno lošu statistiku sa penala ove sezone u italijanskom prvenstvu.

Beta/AP Photo/Marco Vasini

Koliko lošu?

Promašio je čak četiri od sedam penala u Seriji A u sezoni 2014/15!

Zbog polsednjeg promašenog penala postao je tragičar, želeći da postane heroj.

"Pipita" je i danas dokazao da mu izuzetno leži Lacio, dva puta je tresao mrežu 'Orlova' večeras na 'Sao Paolu' i vratio Napolitance u život posle 0:2 sa poluvremena.

Imao je priliku da preokrene rezultat sa 'kreča' pri rezultatu 2:2 na 15-ak minuta do kraja i da otvori vrata Lige šampiona Napolitancima, ali avaj.

Gonzalo Iguain nije bio precizan, do kraja meča Lacio je dao dva gola, strelci su bili džokeri Onazi i Klose, završilo se 2:4, 'neboplavi' iz Rima su završili na trećem mestu na tabeli i pokušaće da se domognu grupne faze najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi kroz kvalifikacije.